Passa alla lingua italiana
Switch to English
Allez sur le site en français
Gehen Sie auf die Seite auf Deutsch
Cambiar al idioma español
Перейти на веб-сайт на русском языке
Preklopite na slovenski jezik
Przełącz się na język polski

Naš etični kodeks

1. POGLAVJE - ETIČNI KODEKS

1.1 UVOD

BRESCANCIN SRL, s trdnim namenom zagotavljanja največje možne korektnosti in preglednosti pri upravljanju svoje dejavnosti ter za zaščito podobe in ugleda družbe je pripravilo ta kodeks, ki jasno opredeljuje nabor skupnih vrednot, pravil in načel ravnanja, ki od ustanovitve dalje oblikujejo njene odnose z osebjem in tretjimi osebami ter označujejo opravljanje dejavnosti podjetja.

Etični kodeks je koristno orodje za ohranjanje vrednosti in integritete podjetja skozi čas.

Je skupek pozitivnih načel in pravil ravnanja ki ga je podjetje BRESCANCIN SRL sprejelo kot konkreten izraz svojih namenov do subjektov, s katerimi prihaja v stik.

Kodeks je referenčna točka za vsakodnevno delo.

Pravzaprav imajo vsa dejanja ali odnosi med ljudmi in do zunanjega sveta učinke na podjetje, tako pozitivne kot negativne.

Poklicna integriteta, poštenost in spoštovanje zavez so vedenja, ki prinašajo zaupanje podjetju . Kršitev teh vrednot, ki jih priznava skupnost in trg, kakršna koli nepravilna ali nezakonita dejanja lahko povzročijo težko popravljivo škodo.

Škodo različnih vrst: na primer imidž, predvsem pa ugled in verodostojnost, kar ima lahko posledice, ki ogrozijo zaupanje strank, dobaviteljev in ljudi, ki delajo pri BRESCANCIN SRL.

Spoštovanje etičnega kodeksa in stalna uporaba njegovih načel lahko vsemu temu preprečita . Namen Etičnega kodeksa je tudi pomagati ljudem pri prepoznavanju dvoumnih ali potencialno tveganih situacij, ki se lahko pojavijo pri izvajanju dejavnosti, pa tudi odnosov ali vedenj, ki niso povsem jasna in lahko škodujejo podjetju.

Temeljito poznavanje kodeksa Etika je torej dolžnost, tako kot je dolžnost, da jo uporabljamo. Ugled in uspeh podjetja sta rezultat pozornosti vseh in vseh skupaj.

Ta kodeks je bistveni element pri preprečevanju kaznivih dejanj, ki ga določa zakonodajni odlok z dne 8. junija 2001, n. . 231, čeprav zagotavlja široko paleto smernic v zvezi s standardi integritete in poslovnega ravnanja, se ne sme obravnavati kot nadomestek za odgovornost in zavezanost vsakega posameznika, da deluje po zdravi pameti.

Kodeks predstavlja namreč vodilo in podporo za čim bolj učinkovito uresničevanje poslanstva družbe. Človeški viri podjetja BRESCANCIN, na vseh hierarhičnih ravneh ali funkcionalnih odgovornostih, kot tudi sodelavci tretjih oseb, so zato dolžni natančno upoštevati norme in pravila ravnanja, ki jih vsebuje ta kodeks.

Etični kodeks tudi pripravljeno v skladu z zakonodajno uredbo 231/2001 in za namene zakonodajne uredbe 231/2001, ima za cilj opredeliti delovanje, vedenje in način dela s korektnostjo, poštenostjo, integriteto, lojalnostjo in strogostjo tako v notranjih odnosih znotraj podjetja kot v odnosih z zunanjimi strankami, skladnost s postopki podjetja v središču pozornosti. Administrator družbe, ki se prilagaja najsodobnejšim standardom korporativnega upravljanja, sprejema Kodeks z namenom vzpostavitve omenjenih etičnih načel.

Družba skrbno spremlja spoštovanje Etičnega kodeksa, pripravlja ustrezne informacije, preventivo in nadzor. orodja in zagotavljanje preglednosti izvedenih operacij in vedenj, po potrebi posredovanje s popravljalnimi ukrepi in ustreznimi sankcijami.

1.2 PREJEMNIKI KODE

Etični kodeks je naslovljen na vse tiste, ki kot zaposleni, sodelavci ali svetovalci vzpostavljajo neposredne ali posredne odnose ali odnose s podjetjem, na stabilen ali začasen način ali kakor koli delujejo za uresničevanje ciljev podjetja.

Prejemniki, ki kršijo načela in pravila iz tega kodeksa, poškodujejo odnos zaupanja, vzpostavljen s podjetjem. Vsi prejemniki so dolžni poznati Etični kodeks, prispevati k njegovemu izvajanju, izboljšanju in širjenju. Družba se zavezuje, da bo vsem zaposlenim in sodelavcem razdelila kopijo tega kodeksa ter razširjala njegovo vsebino in cilje.

Spoštovanje zakonov, predpisov, zakonskih določil, etična neoporečnost in korektnost so stalna zaveza in dolžnost vseh, ki delujejo v organizacijski strukturi družbe.

BRESCANCIN zaradi svoje javne vloge zasleduje nenehno izboljševanje kakovosti svojih storitev, pri čemer v skladu z veljavno zakonodajo aktivira upravljanje in operativne rešitve, ki so sposobne zagotoviti varstvo okolja in ekološko ravnovesje z namenom trajnostnega razvoja ter varovanja zdravja in varnosti državljanov in delavcev.

Vsa izvedena dejanja, operacije in pogajanja ter na splošno vedenja impleme Pri opravljanju delovne dejavnosti se zgledujejo po največji možni pravilnosti, popolnosti in preglednosti informacij, oblikovno in vsebinsko zakonitosti ter jasnosti in resničnosti knjigovodskih listin po veljavnih predpisih in internih postopkih.

Vse dejavnosti BRESCANCIN je treba izvajati predano in strokovno strogo, z dolžnostjo zagotoviti strokovne prispevke, ki ustrezajo dodeljenim funkcijam in odgovornostim, ter delovati v način, ki ščiti prestiž in ugled podjetja.

Cilji podjetja, predlaganje in izvedba projektov, investicij in akcij, morajo biti vsi usmerjeni k povečanju premoženjske, vodstvene, tehnološke in kognitivne vrednosti podjetja. ​​dolgoročno, kot tudi ustvarjanje vrednosti in blaginje za vse deležnike.

Vsakdo, ki deluje v organizacijski strukturi BRESCANCIN mora brez razlik in izjem svoja dejanja in ravnanja v okviru svojih funkcij in odgovornosti uskladiti z načeli in vsebino Kodeksa, zavedajoč se, da je spoštovanje Kodeksa bistveni del kakovosti dela in poklicnega delovanja. . Odnosi med vsemi, ki delujejo na vseh ravneh družbe, morajo temeljiti na merilih in vedenju poštenosti, pravičnosti, sodelovanja, lojalnosti in medsebojnega spoštovanja. Prepričanje o delovanju v korist ali interesu podjetja nikakor ne more upravičiti, niti delno, sprejemanja vedenj, ki so v nasprotju z načeli in vsebino kodeksa.

Korupcijske prakse, nelegitimne storitve, tajno dogovarjanje, nagovarjanje, neposredno in/ali prek tretjih oseb, osebnih in kariernih prednosti zase ali za druge, so prepovedani brez izjema.

2. POGLAVJE - SPLOŠNA NAČELA RAVNANJA

2.1 NAČELA

Vsa dejanja in operacije izvaja in ravnanja vsakega od prejemnikov pri opravljanju svoje funkcije ali naloge temeljijo na legitimnosti v smislu oblike in vsebine ter varstvu družbe, v skladu z veljavnimi predpisi in notranjimi postopkih, pa tudi s pravilnostjo.

Pri izvajanju poslanstva podjetja se morajo vedenja vseh prejemnikov tega kodeksa zgledovati po etiki odgovornosti.

Podjetje ima kot bistveno načelo spoštovanje veljavnih zakonov in predpisov v Italiji in Evropski uniji.

Prejemniki etičnega kodeksa so dolžni ravnati v skladu z veljavno zakonodajo; pod nobenim pogojem ni dovoljeno zasledovati ali dosegati interesov družbe v nasprotju z zakoni.

Zato morajo biti vse dejavnosti, ki jih izvajajo prejemniki, izvedene s profesionalno zavzetostjo, moralno strogostjo in vodstveno korektnostjo. vedenje in odnosi vseh, ki v različnih vlogah delujejo v interesu BRESCANCIN-a, znotraj in zunaj istega, morajo biti zgledovani po preglednosti, korektnosti in medsebojnem spoštovanje.

Moralna integriteta je stalna dolžnost vseh, ki delajo za BRESCANCIN in je značilna za vedenje celotne organizacije.

Kdor koli dela v BRESCANCIN, mora ves čas razvijati delo z skrbnost, mora ravnati odgovorno in s posebnimi pripravami, ob upoštevanju, kot je primerno, tehnične strokovne ravni, ki jo zahteva naloga.

Poleg tega mora vedno in v vseh okoliščinah upoštevati vse razumne previdnostne ukrepe za preprečitev nevarnosti smrti, poškodbe ali okvare zdravja tretjih oseb kot tudi materialne škode, ki je posledica poklicne napake, ki izhaja iz njegovega dela; je odgovoren za organizacijo in izvedbo svojih nalog.

Korektnost

Načelo korektnosti pomeni spoštovanje pravic, tudi pod profili zasebnosti in možnosti, kot tudi veljavna zakonodaja, namenjena varovanju individualne osebnosti vseh subjektov, ki sodelujejo pri njihovem delu in poklicni dejavnosti.

To zahteva tudi odpravo vsakršne diskriminacije in morebitnega nasprotja interesov med zaposlenimi in BRESCANCIN.

Zvestoba, preglednost in spoštovanje osebe

Načelo lojalnosti od prejemnikov tega etičnega kodeksa zahteva, da svojo dejavnost usmerijo izključno na zasledovanje ciljev podjetja.

Načelo transparentnosti temelji na resničnosti, točnosti in popolnosti informacij zunaj in znotraj podjetja.

Odnos med BRESCANCIN in prejemniki etičnega kodeksa temelji na lojalnosti, transparentnosti, spoštovanju in medsebojnem zaupanju, ki je zagotovljeno tudi z zavezo k popolnemu izpolnjevanju obveznosti, prevzetih s pogodbo o zaposlitvi in ​​v kateri koli drugi obliki pogodbenega razmerja ter vsebino tega etičnega kodeksa.

Podjetje med svoja načela uvršča načelo spoštovanja do osebe. Središče osebnost se izraža z vrednotenjem sodelavcev in kolegov, spoštovanjem njihovih pravic, telesne, kulturne in moralne integritete; s pozornostjo, posvečeno potrebam in zahtevam strank ter s poštenostjo do vseh deležnikov.

Poštenost in duh storitve

Poštenost je eden od temeljnih načela, ki morajo prežemati dejavnosti in vse delovanje družbe. Vsi prejemniki Kodeksa so dolžni ravnati »etično«, to je po merilih lojalnosti in poštenosti do vseh sodelavcev in nasploh do deležnikov. Duh storitve se razume kot delitev korporativnih vrednot za vse.

Konkurenca

BRESCANCIN namerava razviti vrednost konkurence s sprejetjem načel poštenost, poštena konkurenca in preglednost do vseh operaterjev, prisotnih na trgu.

Trajnost

Eden od temeljev BRESCANCIN-a je ohranjanje in utrjevanje strategije, ki temelji o trajnostnem razvoju, tj. strategiji, ki je sposobna uravnoteženo usklajevati gospodarsko, okoljsko in socialno razsežnost, s posebnim poudarkom na varstvu okolja in zmanjševanju tveganj za vpliv na okolje.

Učinkovitost< /p>

Načelo učinkovitosti, tesno povezano s strategijo podjetja, predpostavlja, da se v vsaki dejavnosti zasleduje stroškovna učinkovitost pri upravljanju z viri, v skladu s potrebami kupca, po uveljavljenih standardih kakovosti.< /p>

Zaupnost

Vsak zaposleni in sodelavec mora zagotoviti zaupnost, ki jo zahtevajo okoliščine, za vsako informacijo, ki jo izve v okviru svoje delovne funkcije.

2.2 VARSTVO OKOLJA

Družba obravnava varstvo okolja kot eno izmed svojih prednostnih zavez; spodbuja spoštovanje okolja, tako da ga identificira kot kvalificirani in nagrajevalni element za vsako vrsto projekta.

V ta namen načrtuje svoje dejavnosti tako, da išče ravnotežje med gospodarskimi pobudami in okoljskimi potrebami, v skladu z veljavnih določb zakonov in predpisov, ki zagotavljajo maksimalno sodelovanje z javnimi organi, odgovornimi za preverjanje, spremljanje in varstvo okolja.

V ta namen se družba še posebej zavezuje, da bo:

- spoštovati veljavne zakonodajne zahteve in dodatne zahteve podpisanih predpisov, ki se nanašajo na okoljske vidike podjetja;

- spodbujati usposabljanje in dejavnosti ozaveščanja/odgovornosti svojega osebja glede okoljskih vprašanj in koncepta trajnostnega razvoj;

- zagotoviti sodelovanje z drugimi lokalnimi in nadzornimi organi;

- sprejeti posebne postopke za zmanjšanje vplivov na okolje, ki izhajajo iz morebitnih izrednih situacij tako na mestu proizvodnje/delovanja kot pri kupcih /proizvajalci in na ozemlju med prevozom odpadkov;

- omejiti porabo surovin in energije na minimum;

- upoštevati merila varstva okolja pri vseh političnih in upravnih odločitvah .

BRESCANCIN se prav tako zavzema za motiviranje in ozaveščanje vseh zaposlenih v podjetju s spodbujanjem pozitivnega odnosa in krepitvijo njihovega občutka odgovornosti do okolja.

2.3 ZDRAVJE IN VARNOST ZAŠČITA

BRESCANCIN, ki se zaveda pomena zagotavljanja najboljših zdravstvenih in varnostnih pogojev na delovnem mestu, se zavzema za širjenje in utrjevanje kulture varnosti z razvijanjem zavedanja o tveganjih, spodbujanjem in zahtevanjem odgovornega ravnanja. med svojimi zaposlenimi z uporabo ustreznih preventivnih ukrepov, da bi ohranili varnost, zdravje in dobro počutje ne le svojega osebja, temveč vseh, ki obiščejo njegove prostore.

Vse dejavnosti družbe in posamezen delavec mora biti usmerjen v spoštovanje in varovanje varnosti na delovnem mestu, dosledno izpolnjevanje pravil in obveznosti, ki izhajajo iz referenčne zakonodaje o varnosti, ter upoštevanje vseh ukrepov, ki jih zahtevajo interni postopki in predpisi.

Družba pri opravljanju svojega poslovanja pripisuje pomembno vrednost in izvaja konkretne ukrepe za zagotavljanje najboljših delovnih pogojev za svoje osebje, pri čemer se zavezuje, da bo:

- v celoti spoštovala veljavno zakonodajo in ostala zvesta ciljem, ki jih podjetje se je odločilo nadaljevati;

- se zavezati preprečevanju nesreč in poklicnih bolezni, vključno z zavezanostjo k nenehnemu izboljševanju sistema vodenja zdravja in varnosti na delovnem mestu ter njegove učinkovitosti;

- ustvariti in vzdrževati varno delovno okolje, združljivo s potrebami posameznikov in opremljeno z ustrezno opremo;

- usposabljati in izobraževati ljudi o tveganjih in izrednih dogodkih, na katere lahko naletijo, ter o razpoložljivih zaščitnih napravah;

- p>

- razširiti zaščito na tiste, ki imajo odnose z s podjetjem v primeru zdravstvenih in varnostnih tveganj, ki izhajajo iz dejavnosti, ki spadajo v pristojnost podjetja;

- preprečiti tvegane situacije in kakršno koli škodo za ljudi, lastnino in okoljske vire, ki se lahko ugotovi s katerim koli razumno predvidljivega vzroka in v pristojnosti družbe;

- dodeliti potrebne vire in predvideti njihovo razpoložljivost ter ustrezno raven usposobljenosti.

2.4 VAROVANJE SREDSTVA PODJETJA

Vsak prejemnik je odgovoren za zaščito in ohranitev sredstev podjetja, tako opredmetenih kot neopredmetenih, ki so mu zaupana za opravljanje njihovih dolžnosti, kot tudi za njihovo pravilno uporabo. način in v skladu z nameni družbe.

2.5 VAROVANJE RAČUNOVODSTVA IN POSLOVODSTVA

Družba se zaveda pomena resničnost, preglednost, točnost, popolnost in skladnost z veljavnimi predpisi računovodskih informacij.

Računovodski izkazi, poročila in korporativno komuniciranje, ki jih zahteva zakon, morajo biti sestavljeni v skladu z določili kodeksa in računovodskimi načeli. , jasno in pregledno ter na pravilen in resničen način predstavljajo finančno in lastniško stanje podjetja. V ta namen je opremljen z administrativnimi računovodskimi sistemi, ki so primerni za pravilno predstavitev upravljavskih dejstev in zagotavljajo orodja za prepoznavanje, preprečevanje in obvladovanje, kolikor je to mogoče, finančnih in operativnih tveganj ter goljufij v škodo družbe.< /p>

Operativni postopki na administrativno-računovodskem področju, namenjeni preprečevanju škodljivih dogodkov in posledičnih morebitnih negativnih vplivov na položaj podjetja, se zgledujejo po Kodeksu Etika.

Upravnik, zaposleni, sodelavci, vsak v okviru svojih sposobnosti in funkcij, so dolžni dosledno upoštevati operativne računovodske in poslovodne postopke, ki morajo urejati izvedbo posameznega posla in posla, katerih legitimnost, avtorizacija, skladnost, skladnost, pravilna registracija in preverljivost morajo biti zaznavni tudi v smislu porabe finančnih sredstev.

Tisti, ki jim je zaupano naloge:

- vodenje računovodskih evidenc;

- spremljanje in/ali sestavljanje računovodskih izkazov;

- arhiviranje računovodske dokumentacije;

so dolžni opravljati svojo nalogo natančno, popolno, resnično in transparentno ter dovoliti kakršna koli preverjanja oseb, tudi zunanjih, ki so za to imenovane.

Računovodske evidence morajo temeljiti na natančnih in preverljivih informacije in mora biti v celoti v skladu z operativnimi postopki v računovodskih zadevah.

Vsak vnos mora omogočati rekonstrukcijo ustrezne transakcije in mora biti opremljen z ustrezno dokumentacijo.

Vsa dejanja v zvezi z družbo dejavnost mora biti rezultat ustreznih evidenc, ki omogočajo izvajanje pregledov in kontrol v procesu odločanja, avtorizacije in izvrševanja.

Zato tisti, ki so neposredno ali posredno vključeni v dejavnost pripravljajo računovodske izkaze ali druge podobne dokumente, morajo opravljati svojo vlogo natančno, popolno, resnično in transparentno ter dovoliti kakršna koli preverjanja s strani oseb, imenovanih v ta namen.

Vsako ravnanje, katerega namen je preprečiti ali ovirati izvajanje nadzorne ali revizijske dejavnosti, dodeljene članom, pravnim osebam, javnim nadzornim organom, institucijam ali subjektom pri izvajanju njihovih zadevnih dejavnosti in funkcij, pri katerih sta zagotovljena največje možno sodelovanje in preglednost, je prepovedano.

Prejemniki, ki izvejo za opustitve, ponarejanja, spremembe, nepopolnosti ali malomarnosti v informacijah in dokumentaciji podpore, morajo dejstva prijaviti svojemu nadrejenemu ali nadzornemu organu (če obstaja).

BRESCANCIN mora po zakonu vzdrževati računovodske evidence, evidence in račune, ki natančno in pošteno odražajo vse transakcije: razpolaganja sredstev in drugih dogodkov, za katere veljajo posebne regulativne zahteve glede računovodskih evidenc, vključno s splošno sprejetimi računovodskimi načeli in drugimi pravili, predpisi in merili, ki veljajo za pripravo računovodskih izkazov in pripravo periodičnih poročil, ki se predložijo javnim organom.

Poročila, računovodske evidence in vsi dokumenti družbe morajo natančno in jasno predstavljati ustrezna dejstva in pravo naravo transakcij ter poročati o vseh pomembnih dejstvih transakcije, ne da bi izpustili kakršne koli informacije, ki bi bile pomembne pri razlagi njihove vsebino.

Pod nobenim pogojem ne sme biti kakršnih koli neevidentiranih obveznosti ali sredstev družbe, ne glede na namen teh obveznosti ali sredstev, niti kakršnih koli nepravilnih ali netočnih vnosov, ki so namerno zabeleženi v knjigah družbe.< /p>

Nobeno plačilo v imenu družbe ni dovoljeno dokazano ali opravljeno z namenom, razumevanjem ali zavedanjem, da bo kateri koli del plačila uporabljen za kateri koli namen, ki ni opisan v dokazni dokumentaciji za plačilo. Poleg tega namerno nepravilne računovodske klasifikacije predstavljajo nesprejemljivo računovodsko prakso, ki je izrecno prepovedana.

Nazadnje, potrebno je ustrezno vodenje evidenc in dokumentacije v skladu z veljavnimi zakoni in predpisi ter postopki podjetja.

< p>2.6 VAROVANJE DELNIŠKEGA KAPITALA

Organizacijski sistem BRESCANCIN mora zagotavljati uporabo načela ločitve dolžnosti, pri čemer mora biti za pooblastilo za izvedbo posla odgovoren oseba, ki ni oseba, ki obračunava, operativno izvaja ali nadzoruje transakcijo: zaželeno je, da nihče ne more samostojno upravljati celotnega procesa.

Poleg tega je nujno, da:

- nikomur niso podeljena neomejena pooblastila;

- pooblastila in odgovornosti so znotraj organizacije jasno opredeljena in znana;

- pooblastila za avtorizacijo in podpis so skladna z dodeljenimi organizacijskimi odgovornostmi.< /p>

S premoženjem družbe je treba upravljati korektno in pošteno, zato morajo skrbnik, zaposleni, sodelavci in delničarji prispevati k zaščiti njihove integritete.

Zato

- premoženje družbe, premoženje, kredite in deleže je treba vrednotiti pravilno, ne da bi jim pripisovali višje ali nižje vrednosti od zapadlih;

- z osnovnim kapitalom in zlasti z upoštevati je treba spodaj navedene obveznosti/prepovedi:

> osnovnega kapitala ni mogoče povečati, razen v primeru dejansko doseženega dobička ali z vložki lastnih sredstev delničarjev;

> dobička ali akontacije dobička, ki dejansko ni dosežen ali je z zakonom razporejen v rezerve, ali nerazpoložljivih rezerv, ni mogoče razdeliti;

- osnovni kapital se lahko zmanjša izven obveznih primerov (izgube in odpisi), če so bila zagotovljena ustrezna jamstva upnikom in po obvestilu nadzorni organ (če je prisoten), ki bo oblikoval neobvezujoče mnenje. Poleg tega mora vsak, ki deluje kot direktor, nemudoma sklicati sejo v rokih, ki jih določa zakon ali statut, ali v katerem koli drugem roku, ki je razviden iz zakona.

Nihče ne sme poskušati vplivati ​​na redno vodenje sestankov družbe, zavajanje ali speljevanje drugih v zmoto.

Kdor koli se znajde v položaju, ko ne more ali ne sme uveljaviti svojega glasu, mora o tem obvestiti nadzorni organ (če je prisoten).

< p>Vsaka oseba, ki se zaveda zgoraj omenjenih ovir, tudi če se nanašajo na tretje osebe, bo morala obvestiti pristojne organe, ki imajo potrebna pooblastila za izvajanje preiskav za ugotavljanje dejstev v zvezi s tem.

Direktor mora obveščati o njihovem ravnanju v dobri veri in korektnosti, zlasti pa je dolžan:

- opravljati svoje naloge vestno in v skladu z merili sodelovanja z drugimi organi družbe;< /p>

- nemudoma sporočiti nadzornemu organu (če je prisoten) kakršno koli vedenje, za katerega se zdi, da je v nasprotju, četudi le potencialno, z zakonodajo, varovanjem celovitosti premoženja družbe in ne glede na, če je potrebno, interes delničarjev za vračilo vložkov;

- preveriti finančno stanje družbe, zlasti glede točnosti in resničnosti podatkov, ki so v njem navedeni, preden nadaljuje z delitvijo dobička in rezerv; p>

- hranijo zaupne podatke in dokumente, pridobljene pri opravljanju svojih funkcij, in jih ne uporabljajo v lastno korist.

2.7 DARILA IN OBLIKE UGODNOSTI

Prejemniki kodeksa niti ob praznikih ne smejo sprejemati daril ali drugih ugodnosti, povezanih z njihovo poklicno dejavnostjo, razen če so skromni.

Prejemniki, ki v opravljanja ali opravljanja nalog, za katere so odgovorni, prejemajo darila ali druge ugodnosti skromnega zneska, so v vsakem primeru dolžni o tem nemudoma obvestiti vodstvo družbe: slednje bo ocenilo ustreznost (po potrebi se posvetuje z nadzornim organom – če je prisoten) ), in po potrebi zahtevati vračilo darila.

Prejemniki se vzdržijo praks, ki niso dovoljene z zakonom, poslovnimi običaji ali etičnimi kodeksi podjetij ali subjektov, s katerimi so povezani, ki ne v skladu z veljavnimi predpisi.

Delničarji, poslovni partnerji, kupci, dobavitelji in vsi, ki v različnih vlogah prihajajo v stik s podjetjem, bodo torej prispevali h utrditvi korporativne podobe, zveste vrednotam ​​transparentnosti, korektnosti in lojalnosti.

2.8 NASPROTJA INTERESOV

BRESCANCIN priznava in resskrbi za pravico svojega osebja do sodelovanja pri naložbah, poslovnih ali drugih dejavnostih zunaj tistih, ki se izvajajo v interesu družbe, pod pogojem, da so to dejavnosti, ki jih dovoljuje zakon in so združljive z obveznostmi, prevzetimi do same družbe.

Prejemniki delujejo lojalno, v dobri veri, vestno, učinkovito in korektno, pri čemer svoje ravnanje temeljijo na medsebojnem sodelovanju in sodelovanju, v skladu z internimi postopki ter najboljšim izkoriščanjem orodij in časa. na razpolago in prevzemanje odgovornosti, povezanih z obveznostmi. Dejavnost vsakega posameznika je navdihnjena z željo po povečanju znanja in izboljšanju profesionalnosti.

Vsaka aktivnost, ki se izvaja v imenu podjetja, je usmerjena izključno v zadovoljevanje njegovih interesov. Zato se je treba izogibati vsakršnim situacijam navzkrižja med osebnimi interesi in interesi družbe ali jih vsaj vnaprej obvestiti: saj navzkrižja interesov pogosto ustrezajo kršitvam obstoječih zakonov.

Izogibajte se zlasti temu, da sodelovanje v subjektih, združenjih lahko povzroči navzkrižje interesov z dejavnostjo družbe kot tudi vse tiste situacije, ki lahko povzročijo navzkrižje interesov.

V vsakem primeru dvoma se posvetujte s svojim hierarhično nadrejenim ali skrbnikom do pojasnite, ali ste v situaciji, ki bi lahko povzročila navzkrižje interesov.

Vse naslednje dejavnosti, ki bi lahko predstavljale dejansko ali domnevno navzkrižje interesov, so prepovedane:

- imeti pomemben finančni interes ali obveznost do katerega koli zunanjega podjetja, ki je ali želi poslovati z BRESCANCIN ali ki je dejanski ali potencialni konkurent istega;

- opravljanje funkcije upravitelja, upravitelja ali katere koli druge upravljanje ali svetovanje deluje za katerega koli dejanskega ali potencialnega konkurenta družbe ali sodeluje pri dejavnostih, ki so neposredno konkurenčne tistim, v katerih se družba ukvarja;

- opravlja pomembno dejavnost v imenu BRESCANCIN z zunanjim podjetjem, ki je ali želi poslovati s podjetjem, če je bližnji sorodnik sodelavca direktor, vodja ali uslužbenec tega podjetja;

- izkoristiti svoj položaj v podjetju ali informacije ali poslovne priložnosti, pridobljene pri izvajanju svojih dolžnosti, do svojih lastna ali neupravičena prednost tretjih oseb;

- prejeti kakršno koli posojilo ali predujm od družbe ali imeti koristi od garancije družbe za posojilo ali predujem od tretje osebe, z izjemo običajnih predujmov spadajo v običajno poslovanje ali jih odobri nadzorni organ (če obstaja).

V vsakem primeru se morajo prejemniki BRESCANCIN izogibati vsem situacijam in dejavnostim, v katerih lahko pride do nasprotja z interesi podjetja. ali ki lahko motijo z njihovo sposobnostjo sprejemanja nepristranskih odločitev v najboljšem interesu podjetja in v popolni skladnosti z načeli in vsebino kodeksa ali na splošno za izpolnjevanje natančno zajetih funkcij in odgovornosti.

Vsako o situaciji, ki lahko predstavlja ali določa navzkrižje interesov, je treba nemudoma obvestiti vodjo ali nadzorni organ (če je prisoten) ali, v primeru najvišjega vodstva, mora biti sporočilo naslovljeno na Administrator; podobno se mora vpletena oseba nemudoma vzdržati poseganja v operativni proces/postopek odločanja, dokler nadrejeni na vodstvenem položaju ali nadzorni organ (če je prisoten) ne:

- opredeli rešitve operativne ukrepe z namenom zagotavljanja v konkretnem primeru transparentnosti in korektnosti ravnanja pri opravljanju dejavnosti;

- posreduje zainteresiranim osebam - in v vednost njihovim hierarhično nadrejenemu, kot tudi organu (če je prisoten) - potrebna pisna navodila;

- arhivira prejeto in posredovano dokumentacijo.

3. POGLAVJE - MERILA RAVNANJA Z DELEŽNIKI

3.1 ODNOSI Z ZAPOSLENIMI

BRESCANCIN priznava osrednjo vlogo človeških virov ter pomen vzpostavljanja in vzdrževanja odnosov z njimi, ki temeljijo na medsebojnem zaupanju. Vsak zaposleni mora pri opravljanju svojih nalog spoštovati pravila tega kodeksa, brez poseganja v disciplino delovnega razmerja, ki ga urejajo nacionalna pogajanja in pogajanja podjetij, ter katero koli drugo posebno zakonodajo.

To je politika BRESCANCIN-a za spodbujanje notranje klime civilnega sobivanja, v katerem vsak zaposleni komunicira z drugimi sodelavci, pošteno, z dostojanstvom in medsebojnim spoštovanjem.

Vsak človek vira mora svoje naloge opravljati odgovorno, pošteno, vestno in z dobro presojo, v skladu s postopki in smernicami, ki jih je določilo podjetje. BRESCANCIN se namerava pri svojem poslovanju držati najvišjih etičnih standardov, zato je to dolžnost vsakega da bi se izognili situacijam navzkrižja interesov ali drugim situacijam, ki bi lahko bile potencialno škodljive za podjetje. Zato je primerno, da se izognemo celo videzu pomanjkanja integritete.

Izbira in vodenje osebja

Vrednotenje osebja, ki bo najeto, se izvaja. na podlagi ujemanja profilov kandidatov s pričakovanimi in potrebami podjetja, ob upoštevanju enakih možnosti za vse zainteresirane. Zahtevani podatki so strogo vezani na preverjanje vidikov, ki jih predvideva poklicni, sodni in družinski profil.

Zaposleni mora biti ob sklenitvi delovnega razmerja deležen celovitih informacij in usposabljanja glede značilnosti nalog. in funkcijo, regulativne elemente in elemente nagrajevanja ter predpise in vedenje za obvladovanje tveganj, povezanih z osebnim zdravjem.

Vse osebje mora biti zaposleno z redno pogodbo o zaposlitvi v skladu z zakonskimi obveznostmi in brez oblike delo na črno ali delo, ki ni v skladu z veljavno zakonodajo, je tolerirano.

BRESCANCIN se izogiba kakršni koli obliki diskriminacije zaposlenih. V kontekstu kadrovskega upravljanja in razvojnih procesov ter v fazi selekcije odločitve temeljijo na ujemanju med pričakovanimi profili in profili, ki jih imajo zaposleni, in/ali na podlagi zaslug.

< b>Integriteta in zaščita osebe

BRESCANCIN se zavzema za zaščito moralne integritete zaposlenih z zagotavljanjem pravice do delovnih pogojev, ki spoštujejo dostojanstvo osebe.

Zaradi tega ščiti delavce pred dejanji psihičnega nasilja in se bori proti vsakemu odnosu ali vedenju, ki je diskriminatorno ali škodljivo za osebo, njena prepričanja in preference.

Spolno nadlegovanje in vedenje ali govor je strogo obsojen. ki bi lahko motile občutljivost osebe, se je treba izogibati.

Vsak zaposleni, ki meni, da je bil izpostavljen nadlegovanju ali diskriminaciji na podlagi starosti, spola, spolnosti, rase, zdravja, narodnosti, političnih prepričanj, ali verskih prepričanj lahko incident prijavijo nadzornemu organu (če obstaja) ali drugim imenovanim organom, ki bodo ocenili, ali je dejansko prišlo do kršitve tega kodeksa.

Dolžnosti zaposlenih

Delavec mora ravnati lojalno zaradi izpolnjevanja obveznosti iz pogodbe o zaposlitvi in ​​določil tega kodeksa ter zagotavljati zahtevano uspešnost.

Delavec mora poznati in izvajati določila politik podjetja o varnosti informacij, da se zagotovi njihova celovitost, zaupnost in razpoložljivost. On ali ona mora svoje dokumente pripraviti v jasnem, objektivnem in izčrpnem jeziku, ki omogoča kakršna koli preverjanja s strani notranjih ali zunanjih oseb, ki so pooblaščene, da jih zahtevajo.

Vsak zaposleni mora varovati sredstva podjetja, z varovanjem premičnin in nepremičnin, tehnoloških virov in medijev IT, opreme, izdelkov podjetja, informacij in/ali znanja podjetja.

Vsak zaposleni mora zlasti:

- skrbno ravnajte, da zaščitite sredstva podjetja, z odgovornim ravnanjem in v skladu z operativnimi postopki, vzpostavljenimi za urejanje njihove uporabe, pri čemer natančno upoštevate vse varnostne programe za preprečevanje nepooblaščene uporabe ali kraje;

- izogibajte se nepravilni uporabi podjetja premoženja za namene, ki so v nasprotju s prisilnimi predpisi zakonom, javnim redom ali moralo, kakor tudi za izvrševanje ali napeljevanje k storitvi kaznivih dejanj in/ali v vsakem primeru rasne nestrpnosti, poveličevanja nasilja ali kršenja človekovih pravic;

- zagotoviti, da je bilo vozilo pred fazo prevoza opremljeno z vsemi dovoljenji, osebno zaščitno opremo in opremo, kot zahteva zakon;

- pridobiti potrebna dovoljenja v primeru uporabe sredstva izven območja podjetje.

Od zaposlenih se zahteva, da ohranjajo zaupnost novic in/ali informacij zaupne narave, ki jih pridobijo od strank, dobaviteljev, konkurentov ali do katerih imajo drugače dostop zaradi svoje funkcije, da bi zagotovili največjo možno zaupnost v zvezi z dokumenti in informacijami podjetja (vključno s projekti, predlogi, strategijami, pogajanji, dogovori, zavezami, sporazumi, pogodbami v procesu dokončanja, finančnimi projekcijami, cenovno politiko in seznami strank).

Zato so ne morejo razkriti konkurentom podjetja, kjer delajo, tretjim osebam (vključno z družinskimi člani in prijatelji) ali neustrezno uporabiti zaupnih informacij, s katerimi so izvedeli, razen če to zahteva zakon ali sodni organ.

Nazadnje je prepovedano razkritje informacij o podjetju tretjim osebam, razen če so bile javno objavljene. Prav tako je prepovedano razpravljati o zaupnem poslovanju BRESCANCIN v javnosti ali v vsakem primeru na mestih, ki so odprta za javnost in kjer so lahko prisotne tretje osebe.

Vsi, ki v zvezi z javnimi naročniki in javno upravo nasploh delujejo v imenu in za račun družbe, so dolžni skrbno hraniti vso dokumentacijo v zvezi z do opravljene dejavnosti, ne da bi svojim sogovornikom ponudili denar ali kakršno koli drugo korist ali da ne vzpostavijo nedovoljenega osebnega naklonjenega razmerja, ki bi lahko vplivalo na izid razmerja.

3.2 ODNOSI S STRANKAMI

Odnosi s strankami temeljijo na popolnem zadovoljevanju njihovih potreb s ciljem ustvarjanja trdnega odnosa, ki se zgleduje po načelih korektnosti, poštenosti, učinkovitosti in strokovnosti.

Podjetje izraža svoje primarno zanimanje za:

- popolno zadovoljevanje potreb kupcev;

- razumevanje potreb dejanskih in potencialnih kupcev, da jih kar najbolje zadovolji v skladu z razpoložljivimi viri. in uvedene zunanje omejitve;

- optimizacija storitev na ozemlju z njihovim usklajevanjem, da se razširi njihova uporabnost in integracija z drugimi storitvami, ki jih podjetje samo namerava uvesti.

Podjetje je prepričan, da zadovoljstvo strank temelji na vrednotah, kot so:

- Pozor: prepoznavanje potreb, tudi neizraženih, širjenje kanalov poslušanja in vzpostavljanje odnosa medsebojnega zaupanja;

- Verodostojnost: ohranjanje zaupanja v vsako prevzeto zavezo z ravnanjem v skladu z deklariranim;

- Transparentnost: obveščanje stranke o ponujeni storitvi, da se seznani z odločitvami, ki jih lahko sprejme;

- Prilagodljivost: hitro prilagajanje dinamično razvijajočim se potrebam;

- Vljudnost: obravnavanje strank spoštljivo in z zavedanjem, da je njihovo zadovoljstvo bistvenega pomena za blaginjo podjetja.

>

Pogodbe in komunikacija s strankami in strankami morajo temeljiti na:

- popolni preglednosti in pravilnosti;

- skladnosti z veljavno zakonodajo in predpisi, brez zatekanja k izogibanju ali drugače nepoštene prakse;

- popolnost, tako da ni spregledan noben element, ki je pomemben za stranko ali stranko;

- neodvisnost od kakršne koli oblike pogojevanja, bodisi notranjega oz. zunanji.

Slog vedenja podjetja BRESCANCIN do strank, njihovih predstavnikov in strank na splošno temelji na dostopnosti, spoštovanju in vljudnosti, z namenom sodelovanja in visoko profesionalnega odnosa.

< p>BRESCANCIN se zavezuje, da se vedno odziva na predloge in pritožbe kupcev z uporabo ustreznih in pravočasnih komunikacijskih sistemov.

3.3 ODNOSI Z DOBAVITELJI

To je politika podjetja pogajati se v dobri veri in transparentno z vsemi potencialnimi dobavitelji ter se izogibati celo videzu vključevanja v neupravičeno pristranska pogajanja ali kakršno koli logiko, ki je motivirana s favoriziranjem ali narekovano z gotovostjo ali upanjem na pridobitev prednosti, tudi v zvezi s situacijami, ki niso povezane z dobavnim razmerjem. , zase ali za podjetje.

BRESCANCIN glavne dobavitelje opozori na vsebino tega etičnega kodeksa z razširjanjem le-tega.

Od dobaviteljev se zahteva, da ravnati v skladu z:

- veljavno zakonodajo, uporabo in običaji;

- ravnati v skladu z načeli tega etičnega kodeksa;

- ravnati v skladu z zakonodajo v veljavi pri zaposlovanju, s posebnim poudarkom na delu otrok in določilih zakona o varnosti in zdravju;

- na noben način, posredno ali neposredno, ne podpirati mafijskih ali terorističnih združb;

- zagotoviti spoštovanje človekovih pravic delavcev.

Kršitve splošnih načel Kodeksa s strani dobaviteljev pomenijo pravico družbe, da aktivira klavzule o izrecni odpovedi, vključene v posamezne pogodbe o dobavi skupaj z zagotavljanje posebnih izjav v zvezi s poznavanjem načel, vsebovanih v Kodeksu, in prevzemom obveznosti spoštovanja teh načel.

3.4 ODNOSI Z JAVNO UPRAVO

< p>Odnosi podjetja BRESCANCIN z javno upravo morajo temeljiti na najstrožjem spoštovanju veljavnih zakonskih in regulativnih določb in na noben način ne smejo ogroziti integritete in ugleda podjetja.

Prevzemanje zavez in upravljanje kakršnih koli odnosov z javno upravo je pridržano izključno za to odgovornim in za to pooblaščenim enotam družbe. V vsakem primeru se BRESCANCIN med poslovnimi pogajanji ali odnosom, vključno komercialnim, z javno upravo ter v primeru občasnih pregledov/inšpekcij/preverjanj s strani pristojnih organov zavezuje, da bo:

- ne ponujati delovnih in/ali komercialnih priložnosti osebju javne uprave, ki je vključeno v pogajanja, razmerje ali preverjanja/inšpekcije/preverjanja, ali njihovim družinskim članom;

- ne ponujajo, neposredno ali prek tretjih oseb, denarnih zneskov, brezplačnih prispevkov, daril ali ugodnosti kakršne koli vrste in zneska osebju javne uprave ali njihovim družinskim članom, s katerimi ima podjetje komercialne odnose, da jim nadomestijo ali poplačajo dejanje njihovega urada ali da dosežejo izvršitev dejanja, ki je v nasprotju z nalogami njihovega urada;

- ne smejo neprimerno vplivati ​​na avtonomijo odločanja zadevne institucije. ali uradnikov, ki se ukvarjajo z njim ali sprejemajo odločitve v njegovem imenu;

- ne sme zahtevati ali pridobiti zaupnih informacij, ki ogrožajo integriteto ali ugled obeh strani.

Med pogajanji o javnosti pogodbe, brez zaposlenega ali sodelavca:

- lahko izmenjuje informacije o ponudbah in/ali sklepa dogovore z drugimi udeleženci, tudi če so komercialni partnerji;

- lahko pošilja lažne ali lažne oblikovane dokumente, potrjujejo neobstoječe zahteve ali dajejo neresnična jamstva;

- lahko usmerjajo vsebino ponujene storitve v lastnem interesu in v škodo javne uprave.

BRESCANCIN , če meni, da je to primerno, lahko podpira programe javnih organov, namenjene doseganju uporabnosti in koristi za skupnost, ter dejavnosti fundacij in združenj, vedno v skladu z veljavnimi predpisi in načeli tega kodeksa.

Če zaposleni prejmejo eksplicitne ali implicitne zahteve za ugodnosti kakršne koli vrste od javne uprave ali od fizičnih ali pravnih oseb, ki delujejo v okviru ali v imenu javne uprave, morajo takoj prekiniti vsa razmerja in obvestiti svojega hierarhično nadrejenega ali pristojno funkcijo podjetja .

Zgoraj navedenim določbam se ne smete izogniti z uporabo različnih oblik pomoči in prispevkov, ki imajo pod krinko nalog, svetovanja, oglaševanja, sponzorstev, stroškov reprezentance itd., podobne namene kot ti prepovedano v tem odstavku.

3.5 ODNOSI S SODNIMI ORGANI

Družba pri izvajanju svojih posebnih dejavnosti deluje zakonito in korektno, sodelovanje s pravosodnimi organi in organi, ki jih le-ti pooblastijo, če se proti njim izvajajo preiskave.

V ta namen morajo prejemniki, če se to zahteva, zagotoviti resnična, pregledna in izčrpno reprezentativna pričevanja o dejstva, ne sprejemanje opustitev ob prisotnosti zakonske obveznosti ukrepanja.

V primeru inšpekcijskih pregledov bo vsa obstoječa dokumentacija na voljo sodnemu organu z absolutno prepovedjo uničenja ali spreminjanja evidenc, zapisnikov, računovodskih evidenc in katere koli vrste dokumentov, pa tudi laganja ali prepričevanja drugih v to.

3.6 ODNOSI Z ZUNANJIMI SODELAVCI

Sodelavci katerega koli prijazni in svetovalci družbe se morajo pri izvajanju sklenjenega pogodbenega razmerja ali naloge, prejete od iste, obnašati korektno, v dobri veri in lojalnosti ter spoštovati, v obsegu, ki velja za njih, določbe tega kodeksa Etika, predpisi podjetja ter navodila in predpisi, dani osebju podjetja pod kaznijo odpovedi pogodbe.

Podjetje pristopi k identifikaciji in izbiri sodelavcev in svetovalcev s popolno nepristranskostjo, samostojnostjo in neodvisnostjo. presojo brez sprejema in kakršnega koli pogojevanja ali kompromisa kakršne koli vrste, katerega cilj je doseganje ali pridobivanje uslug ali prednosti.

V tem kontekstu družba kot zahteve šteje samo strokovno usposobljenost, ugled, neodvisnost, organizacijsko sposobnost, korektnost in natančno izpolnjevanje pogodbenih obveznosti in dodeljenih nalog.

4. POGLAVJE - IZVAJANJE IN NADZOR ETIČNEGA KODEKSA

4.1 IZVAJANJE KODEKSA< /b>

Vsakdo, ki deluje v imenu ali za račun družbe, ki pride v stik s tretjimi osebami, s katerimi namerava družba vzpostaviti komercialne odnose ali mora imeti institucionalne, socialne ali kakršne koli druge odnosov z naravo do njih, je dolžan:

- te stranke obvestiti o zavezah in obveznostih, ki jih nalaga Kodeks;

- zahtevati izpolnjevanje obveznosti Kodeksa pri izvajanju svojih dejavnosti;

- sprejmejo potrebne interne pobude v primeru, da tretje osebe zavrnejo izpolnjevanje kodeksa ali v primeru neizpolnjevanja ali delnega izpolnjevanja prevzete zaveze za upoštevanje določb iz Sam kodeks.

Na ta etični kodeks so seznanjene vse notranje in zunanje strani prek posebnih komunikacijskih in informacijskih dejavnosti.

4.2 KRŠITEV ETIČNEGA KODEKSA IN SANKCIJE

Resna in vztrajna kršitev pravil etičnega kodeksa s strani prejemnikov škodi vzpostavljenemu odnosu zaupanja. z družbo in vodi do naložitve disciplinskih sankcij, povračila škode in, v primeru resne kršitve, do odpovedi delovnega razmerja.

Za namene tega kodeksa je izraz "resna kršitev -skladnost« se nanaša na vsa vztrajna vedenja kršitev, iz katerih izhajajo sankcije proti podjetju ali škoda njegovi podobi.

Glede zaposlenih je spoštovanje pravil etičnega kodeksa bistveni del pogodbene obveznosti na podlagi in za namene členov 2104, 2105 in 2106 civilnega zakonika; sistem sankcij mora biti v skladu z določbami zakona št. 20. maja 1970. 300, s posebnimi sektorskimi predpisi, kjer je to primerno, in s kolektivnimi pogajanji.

Svetovalci, zunanji sodelavci in vse druge osebe, ki sklenejo razmerje s podjetjem predvideva kot pogodbeno obveznost spoštovanje določb tega etičnega kodeksa kot tudi tistih, ki bodo prevzete v skladu z zakonsko uredbo 231/01.

V zvezi s tretjimi osebami posebne pogodbene klavzule po potrebi se lahko pripravijo, ki v skladu z načeli, ki jih predvideva civilni zakonik, določajo, odvisno od resnosti kršitev ali njihove ponovitve, uporabo členov 1454 civilnega zakonika "Opozorilo za upoštevanje" in 1453 civilnega zakonika »Prenehanje pogodbenega razmerja zaradi neizpolnitve«.

4.3 KONČNE DOLOČBE

Ta etični kodeks, ki predstavlja formalizacijo način ravnanja v BRESCANCIN, pripravi in ​​sprejme zakoniti zastopnik.

Upravitelj je odgovoren tudi za morebitne spremembe, dopolnitve in/ali posodobitve po navodilih nadzornega organa (če je prisoten).< /p>

BRESCANCIN v primeru kršitev etičnega kodeksa zoper odgovorne za kršitve sprejme, kadar meni, da je to potrebno za zaščito interesov družbe ter skladno z določbami veljavnega regulativnega okvira in pogodb o zaposlitvi. , disciplinske ukrepe, ki lahko segajo vse do odstranitve odgovornih iz podjetja, poleg povrnitve morebitne škode, nastale zaradi kršitev.

Nespoštovanje določil etičnega kodeksa s strani članov družbenih organov lahko povzroči, da pristojni organi sprejmejo najprimernejše ukrepe, ki jih določa in dovoljuje zakon.

Kršitve določb kodeksa s strani zaposlenih pomenijo neizpolnjevanje obveznosti, ki izhajajo iz delovnega razmerja, kršitev le-tega torej predstavlja disciplinski prekršek in vključuje uporabo ukrepov, ki jih določajo ustrezni CCNL in veljavni zakoni.

Kršitve dobaviteljev in zunanjih sodelavcev bodo kaznovane. v skladu z določili ustreznih pogodbenih odstopov, razen v primeru hujših kršitev zakonodaje.


Cordenons, 1. januar 2024

The Upravljanje

Izdelki

KONTAKTIRAJ NAS

Ime / Priimek (*)
Država
E-Mail (*)
Telefon / Mobilni telefon
Email2
Sporočilo (*)
Glasilo
S potrditvijo tega polja uporabnik izrecno potrjuje, da bo naše podjetje obdelovalo posredovane osebne podatke, tudi v elektronski obliki, z namenom pošiljanja naših promocijskih ali komercialnih sporočil v zvezi s ponujenimi izdelki ali storitvami.
Ni zahtevano
(*) = Ta polja so obvezna

Poiščite nas tukaj!

Brescancin S.r.l.
Via Chiavornicco 35, 33084 Cordenons, Pordenone, Italija
Tel +39 0434 532289 - WhatsApp +39 388 195 0717 - Fax +390434 45047

Mail: brescancin@brescancin.it

P.IVA 01068840931
Za zagotovitev najboljše izkušnje na spletnem mestu uporabljamo piškotke. Piškotki izboljšajo uporabnost in zmogljivost z različnimi funkcijami, kot so nastavitve jezika, rezultati iskanja in s tem izboljšajo vašo izkušnjo. Spletno mesto uporablja piškotke tretjih oseb za pošiljanje prilagojenih promocijskih sporočil.
Credits: Finalmente Semplice