Passa alla lingua italiana
Switch to English
Allez sur le site en français
Gehen Sie auf die Seite auf Deutsch
Cambiar al idioma español
Перейти на веб-сайт на русском языке
Preklopite na slovenski jezik
Przełącz się na język polski

Naš etični kodeks

ROZDZIAŁ 1 - KODEKS ETYCZNY

1.1 WSTĘP

BRESCANCIN SRL, mając na celu zapewnienie maksymalnej poprawności i przejrzystości w zarządzaniu swoimi działaniami oraz ochronę wizerunku i reputacji Spółki, przygotowała niniejszy Kodeks, który jasno definiuje zbiór wspólnych wartości, reguł i zasad postępowania, które od momentu jego powstania kształtowały relacje z pracownikami i osobami trzecimi oraz charakteryzują wykonywanie działań korporacyjnych.

Kodeks Etyczny jest przydatnym narzędziem do zachowania wartości i integralności firmy w czasie.

Jest to zbiór pozytywnych zasad i reguł postępowania, które firma BRESCANCIN SRL zdecydowała się przyjąć jako konkretny wyraz swoich intencji wobec podmiotów, z którymi się styka.

Kodeks jest punktem odniesienia w codziennej pracy.

W rzeczywistości wszystkie działania lub relacje między ludźmi i ze światem zewnętrznym mają wpływ na firmę, zarówno pozytywny, jak i negatywny.

negatywne.

Profesjonalna uczciwość, szczerość i poszanowanie zobowiązań to zachowania, które budują zaufanie do firmy. Naruszenie tych wartości, uznawanych przez społeczność i rynek, wszelkie nieprawidłowe lub niezgodne z prawem działania, mogą spowodować szkody trudne do naprawienia.

Szkody różnego rodzaju: na przykład wizerunkowe, ale przede wszystkim reputacyjne i wiarygodności, które mogą mieć konsekwencje zagrażające zaufaniu klientów, dostawców i osób pracujących w BRESCANCIN SRL.

Poszanowanie Kodeksu Etycznego i stałe stosowanie jego zasad może zapobiec temu wszystkiemu. Kodeks Etyczny ma również na celu pomóc ludziom identyfikować niejednoznaczne lub potencjalnie ryzykowne sytuacje, które mogą pojawić się podczas wykonywania czynności, ale także relacje lub zachowania, które nie są do końca jasne i mogą zaszkodzić firmie.

Dokładne zapoznanie się z Kodeksem Etycznym jest zatem obowiązkiem, podobnie jak obowiązkiem jest jego stosowanie. Reputacja i sukces firmy są wynikiem uwagi każdego z osobna.

Niniejszy Kodeks, będący istotnym elementem zapobiegania przestępstwom przewidzianym w Dekrecie Ustawodawczym z dnia 8 czerwca 2001 r., nr 231, chociaż zapewnia szeroki zakres wytycznych odnoszących się do standardów uczciwości i postępowania biznesowego, nie powinien być uważany za substytut odpowiedzialności i zaangażowania każdej osoby do działania zgodnie ze zdrowym rozsądkiem.

Kodeks stanowi w rzeczywistości przewodnik i wsparcie w realizacji misji Firmy w najbardziej efektywny sposób. Zasoby ludzkie firmy BRESCANCIN, na każdym szczeblu hierarchicznym lub odpowiedzialności funkcjonalnej, a także współpracownicy zewnętrzni, są zatem zobowiązani do skrupulatnego przestrzegania norm i zasad postępowania zawartych w niniejszym Kodeksie.

Kodeks etyki, opracowany również zgodnie z i na potrzeby Dekretu Ustawodawczego 231/2001, ma na celu scharakteryzowanie działań, zachowań i sposobu pracy z poprawnością, uczciwością, integralnością, lojalnością i rygorem zarówno w relacjach wewnętrznych w Spółce, jak i w relacjach z podmiotami zewnętrznymi, stawiając w centrum uwagi przestrzeganie procedur firmy. Administrator Spółki, dostosowując się do najbardziej zaawansowanych standardów ładu korporacyjnego, przyjmuje Kodeks w celu ustanowienia wyżej wymienionych zasad etycznych.

Spółka starannie monitoruje przestrzeganie Kodeksu Etycznego, przygotowując odpowiednie informacje, narzędzia zapobiegawcze i kontrolne oraz zapewniając przejrzystość operacji i podejmowanych zachowań, interweniując, jeśli to konieczne, za pomocą działań naprawczych i odpowiednich sankcji.

1.2 ODBIORCY KODEKSU

Kodeks Etyczny jest skierowany do wszystkich osób, które jako pracownicy, współpracownicy lub konsultanci nawiązują bezpośrednie lub pośrednie relacje lub stosunki ze Spółką, w sposób stabilny lub tymczasowy lub w każdym przypadku działają w celu realizacji celów Spółki.

Odbiorcy, którzy naruszają zasady i reguły zawarte w niniejszym Kodeksie, szkodzą relacji zaufania nawiązanej ze Spółką. Wszyscy odbiorcy są zobowiązani do znajomości Kodeksu Etycznego, aby przyczynić się do jego wdrożenia, udoskonalenia i upowszechnienia. Spółka zobowiązuje się do rozpowszechnienia kopii niniejszego Kodeksu wszystkim pracownikom i współpracownikom oraz do rozpowszechniania jego treści i celów.

Przestrzeganie prawa, przepisów, postanowień ustawowych, etycznej uczciwości i poprawności jest stałym zobowiązaniem i obowiązkiem wszystkich osób działających w strukturze organizacyjnej Spółki.

BRESCANCIN, ze względu na swoją rolę publiczną, dąży do ciągłej poprawy jakości swoich usług, aktywując, zgodnie z obowiązującymi przepisami, rozwiązania zarządcze i operacyjne, które są w stanie zagwarantować ochronę środowiska i równowagę ekologiczną, mając na uwadze zrównoważony rozwój oraz ochronę zdrowia i bezpieczeństwa obywateli i swoich pracowników.

Wszystkie działania, operacje i negocjacje, a ogólnie rzecz biorąc, wdrażane zachowania ntowane w wykonywaniu czynności roboczych, są inspirowane najwyższą poprawnością, kompletnością i przejrzystością informacji, legalnością pod względem formy i treści oraz jasnością i prawdziwością dokumentów księgowych zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami wewnętrznymi.

Wszystkie działania BRESCANCIN muszą być wykonywane z zaangażowaniem i profesjonalną rygorystycznością, z obowiązkiem wnoszenia profesjonalnego wkładu adekwatnego do przypisanych funkcji i obowiązków oraz działania w sposób chroniący prestiż i reputację Spółki.

Cele spółki, propozycje i wdrażanie projektów, inwestycji i działań muszą być ukierunkowane na zwiększenie wartości majątkowych, zarządczych, technologicznych i poznawczych Spółki w perspektywie długoterminowej, a także na tworzenie wartości i dobrobytu dla wszystkich interesariuszy.

Każdy, kto działa w strukturze organizacyjnej BRESCANCIN, bez rozróżnień i wyjątków, musi dostosować swoje działania i zachowania do zasad i treści Kodeksu w zakresie swoich funkcji i obowiązków, mając świadomość, że przestrzeganie Kodeksu jest istotną częścią jakości pracy i profesjonalnego wykonywania zadań. Relacje między wszystkimi osobami działającymi na każdym szczeblu w Spółce muszą opierać się na kryteriach i zachowaniach uczciwości, sprawiedliwości, współpracy, lojalności i wzajemnego szacunku. W żadnym wypadku przekonanie o działaniu na korzyść lub w interesie Spółki nie może usprawiedliwiać, nawet częściowo, przyjmowania zachowań sprzecznych z zasadami i treścią Kodeksu.

Praktyki korupcyjne, bezprawne przysługi, zachowania zmowne, nagabywanie, bezpośrednio i/lub za pośrednictwem osób trzecich, o korzyści osobiste i zawodowe dla siebie lub innych, są zakazane bez wyjątku.

ROZDZIAŁ 2 - OGÓLNE ZASADY POSTĘPOWANIA

2.1 ZASADY

Wszystkie działania i wykonywane operacje oraz zachowania każdego z Odbiorców podczas wykonywania ich funkcji lub zadania są inspirowane legalnością pod względem formy i treści oraz ochroną Spółki, zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami wewnętrznymi, a także poprawnością.

W realizacji misji Spółki zachowania wszystkich Odbiorców niniejszego Kodeksu muszą być inspirowane etyką odpowiedzialność.

Podstawową zasadą firmy jest przestrzeganie przepisów i regulacji obowiązujących we Włoszech i w Unii Europejskiej.

Odbiorcy Kodeksu Etycznego są zobowiązani do przestrzegania obowiązujących przepisów; w żadnym wypadku nie jest dozwolone dążenie do osiągnięcia interesów firmy z naruszeniem prawa.

Dlatego wszelkie działania podejmowane przez odbiorców muszą być wykonywane z profesjonalnym zaangażowaniem, rygorem moralnym i poprawnością zarządzania, a zachowania i relacje wszystkich osób, które w różnych rolach działają w interesie BRESCANCIN, wewnątrz i na zewnątrz, muszą być inspirowane przejrzystością, poprawnością i wzajemnym szacunkiem.

Integralność moralna jest stałym obowiązkiem wszystkich osób pracujących dla BRESCANCIN i charakteryzuje zachowania całej organizacji.

Ktokolwiek pracuje w BRESCANCIN, musi zawsze rozwijać pracę z należytą starannością, musi działać odpowiedzialnie i ze szczególnym przygotowaniem, szanując, w stosownych przypadkach, poziom profesjonalizmu technicznego wymagany przez zadanie.

Ponadto musi on zawsze i we wszystkich okolicznościach podejmować wszelkie rozsądne środki ostrożności, aby uniknąć niebezpieczeństw śmierci, obrażeń ciała lub uszczerbku na zdrowiu osób trzecich, a także szkód materialnych wynikających z zaniedbania zawodowego wynikającego z jego pracy; odpowiada za organizację i realizację swoich zadań.

Poprawność

Zasada poprawności oznacza poszanowanie praw, nawet w ramach profili prywatności i możliwości, a także obowiązujących przepisów mających na celu ochronę indywidualnej osobowości wszystkich podmiotów zaangażowanych w ich pracę i działalność zawodową.

Wymaga to również wyeliminowania wszelkiej dyskryminacji i wszelkich możliwych konfliktów interesów między pracownikami a BRESCANCIN.

Lojalność, przejrzystość i szacunek dla osoby

Zasada lojalności wymaga, aby Adresaci niniejszego Kodeksu Etycznego kierowali swoją działalność wyłącznie na realizację celów firmy.

Zasada przejrzystości opiera się na prawdziwości, dokładności i kompletności informacji zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz firmy.

Relacje między BRESCANCIN a Adresatami Kodeksu Etycznego opierają się na lojalności, przejrzystości, szacunku i wzajemnym zaufaniu, gwarantowanym również przez zobowiązanie do pełnego przestrzegania obowiązków odpowiednio przyjmowane z umową o pracę i z każdą inną formą stosunku umownego, a także treścią niniejszego Kodeksu Etycznego.

Firma umieszcza wśród swoich zasad Poszanowanie Osoby. Centrum alność osoby wyraża się poprzez docenianie jej współpracowników i kolegów, poszanowanie ich praw, integralności fizycznej, kulturowej i moralnej; poprzez uwagę poświęcaną potrzebom i prośbom klientów oraz poprzez uczciwość wobec wszystkich interesariuszy.

Uczciwość i duch służby

Uczciwość jest jedną z podstawowych zasad, która musi przenikać działania i wszystkie operacje firmy. Wszyscy odbiorcy Kodeksu są zobowiązani do działania „etycznie”, tj. w oparciu o kryteria lojalności i uczciwości wobec wszystkich współpracowników i ogólnie wobec interesariuszy. Duch służby rozumiany jest jako dzielenie się wartościami korporacyjnymi przez wszystkich.

Konkurencja

BRESCANCIN zamierza rozwijać wartość konkurencji poprzez przyjęcie zasad uczciwości, uczciwej konkurencji i przejrzystości wobec wszystkich operatorów obecnych na rynku.

Zrównoważony rozwój

Jednym z kamieni węgielnych BRESCANCIN jest utrzymanie i konsolidacja strategii opartej na zrównoważonym rozwoju, tj. strategii zdolnej do koordynowania wymiarów ekonomicznych, środowiskowych i społecznych w sposób zrównoważony, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska i minimalizacji ryzyka wpływu na środowisko.

Efektywność

Zasada efektywności, ściśle związana ze strategią firmy, zakłada, że ​​w każdej działalności dąży się do opłacalności w zarządzaniu zasobami, zgodnie z potrzebami klienta, zgodnie z ustalonymi standardami jakości.

Poufność

Każdy Pracownik i współpracownik musi zapewnić poufność wymaganą przez okoliczności dla każdej informacji uzyskanej w związku z pełnioną przez niego funkcją zawodową.

2.2 OCHRONA ŚRODOWISKA

Spółka uważa ochronę środowiska za jedno ze swoich priorytetowych zobowiązań; promuje poszanowanie środowiska poprzez identyfikowanie go jako elementu kwalifikującego i nagradzającego dla każdego rodzaju projektu.

W tym celu planuje swoje działania, dążąc do równowagi pomiędzy inicjatywami ekonomicznymi a potrzebami środowiskowymi, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i regulacjami, zapewniając maksymalną współpracę z organami publicznymi odpowiedzialnymi za weryfikację, monitorowanie i ochronę środowiska.

W tym celu Spółka zobowiązuje się w szczególności do:

- przestrzegania obowiązujących wymogów prawnych oraz dodatkowych wymogów podpisanych rozporządzeń dotyczących aspektów środowiskowych spółki;

- promowania szkoleń i działań podnoszących świadomość/odpowiedzialność swojego personelu w zakresie kwestii środowiskowych i koncepcji zrównoważonego rozwoju;

- zapewnienia współpracy z innymi organami lokalnymi i kontrolnymi;

- przyjęcia określonych procedur w celu zminimalizowania wpływu na środowisko wynikającego z możliwych sytuacji awaryjnych zarówno w miejscu produkcji/operacji, jak i u klientów/producentów, a także na terenie podczas operacji transportu odpadów;

- ograniczenia zużycia surowców i energii do minimum;

- przestrzegania kryteriów ochrony środowiska we wszystkich wyborów politycznych i administracyjnych.

BRESCANCIN zobowiązuje się również do motywowania i podnoszenia świadomości wszystkich pracowników firmy poprzez promowanie pozytywnego nastawienia i zwiększanie ich poczucia odpowiedzialności za środowisko.

2.3 OCHRONA ZDROWIA I BEZPIECZEŃSTWA

BRESCANCIN, świadomy znaczenia zapewnienia najlepszych warunków zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy, zobowiązuje się do szerzenia i umacniania kultury bezpieczeństwa poprzez rozwijanie świadomości ryzyka, promowanie i wymaganie odpowiedzialnego zachowania wśród swoich pracowników, stosowanie odpowiednich działań zapobiegawczych, w celu zachowania bezpieczeństwa, zdrowia i dobrego samopoczucia nie tylko swojego personelu, ale także wszystkich osób odwiedzających jego teren.

Wszystkie działania firmy i poszczególnych pracowników muszą być ukierunkowane na poszanowanie i ochronę bezpieczeństwa w miejscu pracy, skrupulatne przestrzeganie zasad i obowiązków wynikających z odnośnych przepisów dotyczących bezpieczeństwa, a także przestrzeganie wszystkich środków wymaganych przez wewnętrzne procedury i przepisy.

Prowadząc swoją działalność, firma przypisuje znaczną wartość i wdraża konkretne środki w celu zapewnienia swoim pracownikom najlepszych warunków pracy. pracowników, zobowiązując się do:

- pełnego przestrzegania obowiązujących przepisów i pozostawania wiernym celom, które firma postanowiła realizować;

- zobowiązania do zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym, w tym zobowiązania do ciągłego doskonalenia systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy oraz jego efektywności;

- tworzenia i utrzymywania bezpiecznego środowiska pracy, zgodnego z potrzebami jednostek i wyposażonego w odpowiedni sprzęt;

- szkolenia i edukowania pracowników w zakresie zagrożeń i sytuacji awaryjnych, na jakie mogą się natknąć, oraz dostępnych środków ochronnych;

- rozszerzania ochrony na osoby mające relacje z z Spółką, w obliczu ryzyka dla zdrowia i bezpieczeństwa wynikającego z działań, za które odpowiada Spółka;

- zapobiegać sytuacjom ryzykownym i wszelkim szkodom dla ludzi, mienia i zasobów środowiskowych, które mogą być określone przez jakąkolwiek racjonalnie przewidywalną przyczynę i w ramach kompetencji Spółki;

- przydzielać niezbędne zasoby i przewidywać ich dostępność oraz właściwy poziom kompetencji.

2.4 OCHRONA AKTYWÓW SPÓŁKI

Każdy odbiorca jest odpowiedzialny za ochronę i zachowanie aktywów spółki, zarówno materialnych, jak i niematerialnych, powierzonych mu do wykonywania swoich obowiązków, a także za ich właściwe wykorzystanie i zgodnie z celami spółki.

2.5 OCHRONA RACHUNKOWOŚCI I ZARZĄDZANIA

Spółka jest świadoma znaczenia prawdy, przejrzystości, dokładności, kompletności i zgodności z obowiązującymi przepisami dotyczącymi informacji księgowych.

Sprawozdania finansowe, raporty i komunikaty korporacyjne wymagane przez prawo muszą być sporządzone zgodnie z przepisami kodeksu i zasadami rachunkowości, w sposób jasny i przejrzysty oraz w sposób prawdziwy i rzetelny przedstawiać sytuację finansową i kapitałową spółki. W tym celu jest ona wyposażona w administracyjne systemy księgowe odpowiednie do prawidłowego przedstawiania faktów zarządczych i dostarczania narzędzi do identyfikacji, zapobiegania i zarządzania, w miarę możliwości, ryzykami finansowymi i operacyjnymi, a także oszustwami na szkodę Spółki.

Procedury operacyjne w obszarze administracyjnym i księgowym, mające na celu zapobieganie szkodliwym zdarzeniom i potencjalnym negatywnym skutkom dla sytuacji spółki, są inspirowane Kodeksem Etycznym.

Administrator, pracownicy, współpracownicy, każdy w zakresie swoich umiejętności i funkcji, są zobowiązani do ścisłego przestrzegania operacyjnych procedur księgowych i zarządczych, które muszą regulować wykonywanie każdej operacji i transakcji, których legalność, autoryzacja, spójność, zgodność, prawidłowa rejestracja i weryfikowalność muszą być wykrywalne, również pod względem wykorzystania zasobów finansowych.

Osoby, którym powierzono zadanie:

- prowadzenia ksiąg rachunkowych;

- obsługi i/lub sporządzania sprawozdań finansowych;

- archiwizacji księgowej dokumentacji;

są zobowiązani do wykonywania swoich zadań w sposób dokładny, kompletny, rzetelny i przejrzysty oraz do umożliwienia wszelkich kontroli przez osoby, w tym zewnętrzne, wyznaczone do tego celu.

Zapisy księgowe muszą opierać się na precyzyjnych i weryfikowalnych informacjach i muszą być w pełni zgodne z procedurami operacyjnymi w sprawach księgowych.

Każdy wpis musi umożliwiać odtworzenie odpowiedniej transakcji i musi być opatrzony odpowiednią dokumentacją.

Wszystkie działania dotyczące działalności firmy muszą być wynikiem odpowiednich zapisów, które umożliwiają przeprowadzenie kontroli i sprawdzeń procesu podejmowania decyzji, autoryzacji i realizacji.

Dlatego osoby bezpośrednio lub pośrednio zaangażowane w działalność polegającą na sporządzaniu sprawozdań finansowych lub innych podobnych dokumentów są zobowiązane do wypełniania swojej roli w sposób dokładny, kompletny, rzetelny i przejrzysty oraz do umożliwienia wszelkich kontroli przez osoby wyznaczone do tego celu.

Wszelkie zachowania mające na celu zapobieganie lub utrudnianie wykonywania czynności kontrolnych lub audytowych przypisywanych członkom, organom korporacyjnym, publicznym organom nadzoru, instytucjom lub podmiotom w wykonywaniu ich odpowiednich czynności i funkcji, w stosunku do których gwarantowana jest maksymalna współpraca i przejrzystość.

Odbiorcy, którzy dowiedzą się o pominięciach, fałszerstwach, zmianach, niekompletności lub zaniedbaniach w informacjach i dokumentacji wsparcia, są zobowiązani do zgłoszenia tych faktów swojemu przełożonemu lub Organowi Nadzorczemu (jeśli istnieje).

BRESCANCIN jest zobowiązany przez prawo do prowadzenia ksiąg rachunkowych, rejestrów i kont, które dokładnie i uczciwie odzwierciedlają wszystkie transakcje: rozporządzenia aktywami i inne zdarzenia podlegające szczególnym wymogom regulacyjnym dotyczącym ksiąg rachunkowych, w tym powszechnie przyjętym zasadom rachunkowości i innym zasadom, regulacjom i kryteriom mającym zastosowanie do sporządzania sprawozdań finansowych i sporządzania okresowych raportów składanych organom publicznym.

Raporty, zapisy księgowe i wszystkie dokumenty Spółki muszą dokładnie i jasno przedstawiać istotne fakty i prawdziwą naturę transakcji oraz zgłaszać wszystkie istotne fakty transakcji bez pomijania jakichkolwiek informacji, które byłyby istotne przy interpretacji ich treści.

W żadnych okolicznościach nie będzie żadnych niezarejestrowanych zobowiązań ani funduszy Spółki, niezależnie od celu takich zobowiązań lub funduszy, ani żadnych nieprawidłowych lub niedokładnych wpisów celowo zarejestrowanych w księgach rachunkowych Spółki.

Żadna płatność w imieniu Spółki nie może być udowodnione lub dokonane z zamiarem, zrozumieniem lub wiedzą, że jakakolwiek część płatności zostanie wykorzystana w innym celu niż opisany w dokumentacji potwierdzającej płatność. Ponadto celowo nieprawidłowe klasyfikacje księgowe stanowią niedopuszczalne praktyki księgowe, które są wyraźnie zabronione.

Wreszcie, wymagane jest odpowiednie prowadzenie ewidencji i dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i regulacjami, a także procedurami firmy.

2.6 OCHRONA KAPITAŁU AKCYJNEGO

System organizacyjny BRESCANCIN musi zapewniać stosowanie zasady rozdziału obowiązków, zgodnie z którą upoważnienie do przeprowadzenia transakcji musi znajdować się pod odpowiedzialnością osoby innej niż osoba, która rozlicza, operacyjnie wykonuje lub kontroluje transakcję: preferowane jest, aby nikt nie mógł samodzielnie zarządzać całym procesem.

Ponadto konieczne jest, aby:

- nikomu nie przyznano nieograniczonych uprawnień;

- uprawnienia i obowiązki były jasno określone i znane w organizacji;

- uprawnienia do autoryzacji i podpisu były zgodne z przypisanymi obowiązkami organizacyjnymi.

Majątkiem firmy należy zarządzać prawidłowo i uczciwie, dlatego Administrator, pracownicy, Współpracownicy i udziałowcy muszą przyczyniać się do ochrony swojej integralności.

Dlatego

- majątek spółki, aktywa, kredyty i udziały muszą być wyceniane prawidłowo, nie przypisując im wartości wyższych lub niższych od należnych;

- na kapitale zakładowym nie mogą być prowadzone żadne bezprawne operacje, a w szczególności należy przestrzegać obowiązków/zakazów wskazanych poniżej:

> kapitał zakładowy nie może być podwyższany, z wyjątkiem faktycznie osiągniętych zysków lub poprzez wniesienie własnych środków przez udziałowców;

> zyski lub zaliczki na zyski, które nie zostały faktycznie osiągnięte lub nie zostały przeznaczone z mocy prawa na rezerwy lub niedostępne rezerwy, nie mogą być dystrybuowane;

- kapitał zakładowy może być obniżany poza przypadkami obowiązkowymi (straty i odpisy), jeżeli odpowiednie zabezpieczenia zostały udzielone wierzycielom i po powiadomieniu Organu Nadzorczego (jeśli występuje), który sformułuje niewiążącą opinię. Ponadto, każda osoba pełniąca funkcję Dyrektora musi niezwłocznie zwołać zebranie w terminach przewidzianych przez prawo lub statut, lub w jakimkolwiek innym terminie wynikającym z prawa.

Nikt nie może próbować wpływać na regularne prowadzenie zebrań spółki, wprowadzając w błąd lub wprowadzając innych w błąd.

Każdy, kto znajdzie się w sytuacji, w której nie może lub nie powinien wykonywać swojego głosu, musi powiadomić o tym Organ Nadzorczy (jeśli jest obecny).

Każda osoba, która jest świadoma wyżej wymienionych przeszkód, nawet jeśli odnoszą się one do osób trzecich, będzie zobowiązana powiadomić właściwe organy wyposażone w niezbędne uprawnienia do przeprowadzania dochodzeń w celu ustalenia faktów w tym zakresie.

Dyrektor musi informować o swoim zachowaniu w dobrej wierze i prawidłowo, a w szczególności jest zobowiązany do:

- wykonywania swoich obowiązków sumiennie i zgodnie z kryterium współpracy z innymi organami korporacyjnymi;

- niezwłocznego informowania Organu Nadzorczego (jeśli jest obecny) o każdym zachowaniu, które wydaje się być w konflikcie, nawet jeśli tylko potencjalnie, z ustawodawstwem postanowienia, chroniące integralność aktywów spółki i niezależnie, w razie potrzeby, od interesów akcjonariuszy w zwrocie wkładów;

- weryfikować sytuację finansową spółki, w szczególności w odniesieniu do dokładności i prawdziwości danych w niej zawartych, przed przystąpieniem do podziału zysków i rezerw;

- zachowywać w tajemnicy informacje i dokumenty uzyskane w trakcie wykonywania swoich funkcji i nie wykorzystywać takich informacji na własną korzyść.

2.7 PREZENTY I FORMY KORZYŚCI

Odbiorcy Kodeksu nie mogą przyjmować, nawet w święta, prezentów ani innych korzyści związanych z ich działalnością zawodową, chyba że są one skromne.

Odbiorcy, którzy w trakcie wykonywania lub realizacji obowiązków, za które są odpowiedzialni, otrzymują prezenty lub inne korzyści o skromnej kwocie, są w każdym przypadku zobowiązani do niezwłocznego powiadomienia kierownictwa spółki: to ostatnie oceni zasadność (konsultując się w razie potrzeby z Organem Nadzorczym - jeśli jest obecny) i w razie potrzeby zażąda zwrotu prezent.

Odbiorcy powstrzymują się od praktyk niedozwolonych przez prawo, praktyki handlowe lub jakiekolwiek kodeksy etyczne firm lub podmiotów, z którymi mają relacje, które nie są zgodne z obowiązującymi przepisami.

Akcjonariusze, Partnerzy Biznesowi, Klienci, Dostawcy i wszyscy, którzy w różnym charakterze wchodzą w kontakt ze Spółką, przyczynią się zatem do utrwalenia wizerunku korporacyjnego wiernego wartościom przejrzystości, poprawności i lojalności.

2.8 KONFLIKTY INTERESÓW

BRESCANCIN uznaje i respektuje szanuje prawo swojego personelu do uczestnictwa w inwestycjach, działalności gospodarczej lub innych działaniach poza tymi prowadzonymi w interesie Spółki, pod warunkiem, że są to działania dozwolone przez prawo i zgodne z zobowiązaniami podjętymi wobec samej Spółki.

Odbiorcy działają lojalnie, w dobrej wierze, z należytą starannością, wydajnością i prawidłowością, opierając swoje postępowanie na wzajemnej współpracy i współdziałaniu, zgodnie z wewnętrznymi procedurami i najlepiej wykorzystując narzędzia i czas, którymi dysponują, a także przyjmując na siebie odpowiedzialność związaną z zobowiązaniami. Działalność każdej osoby jest inspirowana chęcią zwiększenia swoich umiejętności i poprawy profesjonalizmu.

Każda działalność prowadzona w imieniu Spółki ma na celu wyłącznie zaspokojenie jej interesów. W związku z tym należy unikać wszelkich sytuacji konfliktu interesów osobistych i interesów Spółki lub przynajmniej informować o nich z wyprzedzeniem: ponieważ konflikty interesów często odpowiadają naruszeniom obowiązujących przepisów.

W szczególności należy unikać sytuacji, w których udział w podmiotach, stowarzyszeniach może powodować konflikt interesów z działalnością Spółki, a także wszystkich sytuacji, które mogą powodować konflikty interesów.

W przypadku wątpliwości należy skonsultować się ze swoim przełożonym lub Administratorem, aby wyjaśnić, czy znajdujesz się w sytuacji, która może potencjalnie powodować konflikt interesów.

Zabronione są wszystkie następujące działania, które mogą stanowić rzeczywisty lub domniemany konflikt interesów:

- posiadanie znaczącego interesu finansowego lub zobowiązania wobec jakiejkolwiek zewnętrznej firmy, która prowadzi lub zamierza prowadzić interesy z BRESCANCIN lub która jest jej rzeczywistym lub potencjalnym konkurentem;

- pełnienie funkcji administratora, kierownika lub jakiejkolwiek innej funkcji zarządzania lub doradztwa dla jakiegokolwiek rzeczywistego lub potencjalnego konkurenta Spółki lub uczestnictwo w działaniach bezpośrednio konkurencyjnych w stosunku do działań, w które zaangażowana jest Spółka;

- prowadzenie znaczącej działalności w imieniu BRESCANCIN z zewnętrzną firmą, która prowadzi lub zamierza prowadzić interesy ze Spółką, jeżeli bliski krewny współpracownika jest dyrektorem, kierownikiem lub pracownikiem tej spółki;

- wykorzystywać swojej pozycji w firmie lub informacji lub okazji biznesowych uzyskanych w trakcie wykonywania swoich obowiązków, dla własnej lub osób trzecich nienależnej korzyści;

- otrzymywać pożyczki lub zaliczki od Spółki lub korzystać z gwarancji udzielonej przez Spółkę, w ramach pożyczki lub zaliczki od osoby trzeciej, z wyjątkiem zwyczajowych zaliczek mieszczących się w ramach zwykłej działalności gospodarczej lub zatwierdzonych przez Organ Nadzorczy (jeśli istnieje).

W każdym przypadku Odbiorcy BRESCANCIN są zobowiązani do unikania wszelkich sytuacji i działań, w których może powstać konflikt z interesami spółki lub które mogą zakłócać ich zdolność do podejmowania bezstronnych decyzji w najlepszym interesie spółki i w pełnej zgodności z zasadami i treścią Kodeksu lub, ogólnie rzecz biorąc, do dokładnego wypełniania objętych nim funkcji i obowiązków.

Każda sytuacja, która może stanowić lub określać konflikt interesów, musi być niezwłocznie przekazać do wiadomości przełożonemu lub organowi nadzorczemu (jeśli jest obecny), a w przypadku kadry kierowniczej wyższego szczebla – do Administratora; podobnie, osoba zaangażowana musi niezwłocznie powstrzymać się od ingerencji w proces operacyjny/decyzyjny, dopóki przełożony na stanowisku kierowniczym lub Organ Nadzorczy (jeśli występuje) nie:

- nie wskaże rozwiązań środków operacyjnych mających na celu ochronę, w konkretnym przypadku, przejrzystości i prawidłowości postępowania w wykonywaniu działań;

- nie przekaże zainteresowanym stronom - oraz do wiadomości ich przełożonemu, a także Organowi (jeśli występuje) - niezbędnych pisemnych instrukcji;

- nie zarchiwizuje otrzymanej i przekazanej dokumentacji.

ROZDZIAŁ 3 - KRYTERIA POSTĘPOWANIA WOBEC INTERESARIUSZY

3.1 RELACJE Z PRACOWNIKAMI

BRESCANCIN uznaje centralne znaczenie zasobów ludzkich i znaczenie nawiązywania i utrzymywania z nimi relacji opartych na wzajemnym zaufaniu. Każdy pracownik wykonując swoje obowiązki jest zobowiązany do przestrzegania zasad niniejszego Kodeksu, bez uszczerbku dla dyscypliny stosunku pracy regulowanej przez krajowe i zakładowe negocjacje, a także wszelkie inne szczególne przepisy.

Polityką BRESCANCIN jest promowanie wewnętrznego klimatu współistnienia obywatelskiego, w którym każdy pracownik wchodzi w interakcje z innymi współpracownikami, uczciwie, z godnością i wzajemnym szacunkiem.

Każdy pracownik ludzki jest zobowiązany do wykonywania swoich obowiązków w sposób odpowiedzialny, uczciwy, staranny i z dobrym osądem, zgodnie z procedurami i wytycznymi ustalonymi przez Spółkę. BRESCANCIN zamierza przestrzegać najwyższych standardów etycznych w prowadzeniu swojej działalności, dlatego też obowiązkiem każdego jeden, aby uniknąć sytuacji konfliktu interesów lub innych sytuacji, które mogłyby być potencjalnie szkodliwe dla Spółki. Dlatego też właściwe jest unikanie nawet pozorów braku uczciwości.

Dobór i zarządzanie personelem

Ocena personelu, który ma zostać zatrudniony, jest przeprowadzana na podstawie zgodności profili kandydatów z profilami oczekiwanymi i potrzebami firmy, zgodnie z zasadą równych szans dla wszystkich zainteresowanych stron. Żądane informacje są ściśle powiązane z weryfikacją aspektów przewidzianych w profilu zawodowym, sądowym i rodzinnym.

Po nawiązaniu stosunku pracy pracownik musi otrzymać kompleksowe informacje i szkolenie dotyczące charakterystyki zadań i funkcji, elementów regulacyjnych i wynagrodzeń oraz przepisów i zachowań w zakresie zarządzania ryzykiem związanym ze zdrowiem osobistym.

Wszyscy pracownicy muszą być zatrudnieni na podstawie regularnej umowy o pracę zgodnie z obowiązkami prawnymi, a żadna forma pracy nieregularnej lub niezgodnej z obowiązującymi przepisami nie jest tolerowana.

BRESCANCIN unika jakiejkolwiek formy dyskryminacji swoich pracowników. W kontekście procesów zarządzania personelem i rozwoju, a także w fazie selekcji, decyzje podejmowane są na podstawie zgodności oczekiwanych profili z profilami posiadanymi przez pracowników i/lub na podstawie kryteriów merytorycznych.

Integralność i ochrona osoby

BRESCANCIN zobowiązuje się do ochrony integralności moralnej pracowników, gwarantując prawo do warunków pracy, które szanują godność osoby.

Z tego powodu chroni pracowników przed aktami przemocy psychicznej i zwalcza wszelkie postawy lub zachowania, które są dyskryminujące lub szkodliwe dla osoby, jej przekonań i preferencji.

Molestowanie seksualne jest stanowczo potępiane, a zachowania lub wypowiedzi, które mogą zakłócić wrażliwość osoby, muszą być unikane.

Każdy pracownik, który uważa, że ​​był ofiarą nękania lub dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, orientację seksualną, rasę, zdrowie, narodowość, poglądy polityczne lub przekonania religijne, może zgłosić incydent Organowi Nadzorczemu (jeśli istnieje) lub innym wyznaczonym organom, które ocenią, czy stanowiło rzeczywiste naruszenie niniejszego Kodeksu.

Obowiązki pracownika

Pracownik musi działać lojalnie, aby wypełnić zobowiązania określone w umowie o pracę oraz postanowienia niniejszego Kodeksu, zapewniając wymaganą wydajność.

Pracownik musi znać i wdrażać postanowienia polityki firmy w zakresie bezpieczeństwa informacji, aby zapewnić jej integralność, poufność i dostępność. On lub ona jest zobowiązany do przygotowania swoich dokumentów przy użyciu jasnego, obiektywnego i zrozumiałego języka, umożliwiając wszelkie kontrole przez strony wewnętrzne lub zewnętrzne upoważnione do ich żądania.

Każdy pracownik jest zobowiązany do ochrony aktywów firmy poprzez ochronę aktywów ruchomych i nieruchomych, zasobów technologicznych i nośników informatycznych, sprzętu, produktów firmy, informacji i/lub know-how Firmy.

W szczególności każdy pracownik musi:

- działać pilnie w celu ochrony aktywów firmy, poprzez odpowiedzialne zachowanie i zgodnie z procedurami operacyjnymi ustanowionymi w celu uregulowania ich użytkowania, skrupulatnie przestrzegając wszystkich programów bezpieczeństwa w celu zapobiegania nieautoryzowanemu użyciu lub kradzieży;

- unikać niewłaściwego wykorzystania aktywów firmy w celach sprzecznych z obowiązującymi przepisami prawa, porządkiem publicznym lub moralnością, a także w celu popełniania lub nakłaniania do popełniania przestępstw i/lub w każdym przypadku nietolerancji rasowej, gloryfikacji przemocy lub łamania praw człowieka;

- upewnić się, że pojazd został wyposażony przed fazą transportu we wszystkie zezwolenia, ŚOI i sprzętu zgodnie z wymogami prawa;

- uzyskać niezbędne zezwolenia w przypadku korzystania z aktywów poza firmą.

Pracownicy są zobowiązani do zachowania poufności wiadomości i/lub informacji o charakterze poufnym uzyskanych od klientów, dostawców, konkurentów lub do których mają dostęp z racji pełnionej funkcji, aby zapewnić maksymalną poufność dokumentów i informacji firmy (w tym projektów, propozycji, strategii, negocjacji, porozumień, zobowiązań, umów, kontraktów w trakcie finalizacji, prognoz finansowych, polityki cenowej i list klientów).

Dlatego nie mogą ujawniać konkurentom firmy, w której pracują, osobom trzecim (w tym członkom rodziny i przyjaciołom) ani niewłaściwie wykorzystywać poufnych informacji, o których się dowiedzieli, chyba że wymaga tego prawo lub organ sądowy.

Na koniec, ujawnianie informacji o firmie osobom trzecim jest zabronione, chyba że zostały one upublicznione. Zabrania się również omawiania poufnych spraw firmy BRESCANCIN publicznie lub w miejscach otwartych dla publiczności i gdzie mogą być obecne osoby trzecie.

Wszyscy, którzy w odniesieniu do Podmiotów Zamawiającego Publicznego i Administracji Publicznej w ogólności, działają w imieniu i na rzecz Spółki, są zobowiązani do starannego przechowywania wszelkiej dokumentacji związanej z wykonywaną działalnością, powstrzymując się od oferowania swoim rozmówcom pieniędzy lub jakiegokolwiek innego rodzaju korzyści lub nie nawiązywania niedozwolonych osobistych stosunków przysług, mogących wpłynąć na wynik relacji.

3.2 RELACJE Z KLIENTAMI

Relacje z klientami opierają się na pełnym zaspokojeniu ich potrzeb w celu stworzenia solidnej relacji inspirowanej zasadami poprawności, uczciwości, wydajności i profesjonalizmu.

Spółka wyraża swoje główne zainteresowanie:

- pełnym zaspokojeniem potrzeb klientów;

- zrozumieniem potrzeb rzeczywistych i potencjalnych klientów w celu najlepszego ich zaspokojenia w sposób zgodny z dostępnymi zasobami i narzuconymi ograniczeniami zewnętrznymi;

- optymalizacją usług na terytorium poprzez koordynując je w celu rozszerzenia ich użyteczności i integracji z innymi usługami, które sama firma zamierza wprowadzić.

Firma jest przekonana, że ​​satysfakcja klienta opiera się na takich wartościach jak:

- Uwaga: identyfikacja potrzeb, nawet tych niewyrażonych, rozszerzanie kanałów słuchania i nawiązywanie relacji wzajemnego zaufania;

- Wiarygodność: dotrzymywanie wierności każdemu podjętemu zobowiązaniu poprzez zachowanie spójności z tym, co zostało zadeklarowane;

- Przejrzystość: informowanie klienta o oferowanej usłudze w celu uświadomienia mu wyborów, których może dokonać;

- Elastyczność: szybkie dostosowywanie się do dynamicznie zmieniających się potrzeb;

- Uprzejmość: traktowanie Klientów z szacunkiem i ze świadomością, że ich satysfakcja ma kluczowe znaczenie dla dobrego samopoczucia firmy.

Umowy i komunikacja z Klientami i kontrahentami muszą opierać się na:

- pełnej przejrzystości i poprawności;

- przestrzeganiu obowiązującego prawa i przepisów, bez uciekania się do wykrętów lub w inny sposób nieuczciwych praktyk;

- kompletność, aby nie pominąć żadnego elementu, który jest istotny dla Klienta lub odbiorcy;

- niezależność od jakiejkolwiek formy uwarunkowania, czy to wewnętrznego, czy zewnętrznego.

Styl zachowania firmy BRESCANCIN wobec Klientów, ich przedstawicieli i odbiorców w ogólności opiera się na dostępności, szacunku i uprzejmości, w celu zapewnienia współpracy i wysoce profesjonalnych relacji.

BRESCANCIN zobowiązuje się do ciągłego reagowania na sugestie i skargi klientów, korzystając z odpowiednich i terminowych systemów komunikacji.

3.3 RELACJE Z DOSTAWCAMI

Polityką firmy jest prowadzenie negocjacji w dobrej wierze i przejrzyście ze wszystkimi potencjalnymi dostawcami oraz unikanie nawet pozorów angażowania się w nieuzasadnione negocjacje stronnicze lub jakąkolwiek logikę motywowaną faworytyzmem lub dyktowaną pewnością lub nadzieją na uzyskanie korzyści, nawet w odniesieniu do sytuacji niezwiązanych ze stosunkiem dostawy, dla siebie lub dla firmy.

BRESCANCIN wprowadza treść tego Kodeksu Etyki do wiadomości głównych dostawców, poprzez ich rozpowszechnianie.

Dostawcy są zobowiązani do przestrzegania:

- obowiązujących przepisów, zwyczajów i zwyczajów;

- przestrzegania zasad niniejszego Kodeksu Etycznego;

- przestrzegania obowiązujących przepisów dotyczących zatrudnienia, ze szczególnym uwzględnieniem pracy dzieci oraz przepisów prawa dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa;

- niewspierania w żaden sposób, bezpośrednio lub pośrednio, mafii lub stowarzyszeń terrorystycznych;

- gwarantowania poszanowania praw człowieka pracowników.

Naruszenia ogólnych zasad Kodeksu przez dostawców pociągają za sobą prawo Spółki do aktywowania wyraźnych klauzul rozwiązania umowy zawartych w poszczególnych umowach dostawy wraz z dostarczeniem szczegółowych oświadczeń dotyczących znajomości zasad zawartych w Kodeksie i przyjęcia obowiązku przestrzegania tych zasad.

3.4 RELACJE Z PUBLICZNOŚCIĄ ADMINISTRACJA

Relacje BRESCANCIN z Administracją Publiczną muszą być inspirowane przez najbardziej rygorystyczne przestrzeganie obowiązujących przepisów prawnych i regulacyjnych i nie mogą w żaden sposób narażać integralności i reputacji Spółki.

Przyjmowanie zobowiązań i zarządzanie relacjami, wszelkiego rodzaju, z Administracją Publiczną jest zastrzeżone wyłącznie dla jednostek spółki odpowiedzialnych za to i należycie upoważnionych. W każdym przypadku, podczas negocjacji biznesowych lub relacji, w tym handlowych, z Administracją Publiczną, a także w przypadku kontroli/inspekcji/weryfikacji przeprowadzanych od czasu do czasu przez właściwe organy, BRESCANCIN zobowiązuje się do:

- nie oferowania pracy i/lub możliwości handlowych personelowi Administracji Publicznej zaangażowanemu w negocjacje, w relację lub w kontrole/inspekcje/weryfikacje, lub ich członków rodziny;

- nie oferować, bezpośrednio lub za pośrednictwem osób trzecich, kwot pieniężnych, upominków, prezentów lub korzyści jakiegokolwiek rodzaju i kwoty pracownikom administracji publicznej lub członkom ich rodzin, z którymi Spółka utrzymuje stosunki handlowe, w celu rekompensaty lub zapłaty za czynność ich urzędu lub w celu wykonania czynności sprzecznej z obowiązkami ich urzędu;

- nie wpływać w sposób niewłaściwy na autonomię decyzyjną danej instytucji lub urzędników, którzy zajmują się nią lub podejmują decyzje w jej imieniu;

- nie zabiegać o ani nie uzyskiwać poufnych informacji, które naruszają integralność lub reputację obu stron.

Podczas negocjacji umów publicznych żaden pracownik ani współpracownik:

- nie może wymieniać informacji o ofertach i/lub zawierać umów z innymi uczestnikami, nawet jeśli są partnerami handlowymi;

- nie może przesyłać fałszywych lub zręcznie sformułowanych dokumentów, poświadczać nieistniejących wymagań lub udzielać nieprawdziwych gwarancji;

- nie może kierować treścią oferowanej usługi we własnym interesie i do na szkodę Administracji Publicznej.

BRESCANCIN, jeśli uzna to za stosowne, może wspierać programy organów publicznych mające na celu osiągnięcie korzyści i użyteczności dla społeczności, a także działalność fundacji i stowarzyszeń, zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami niniejszego kodeksu.

Jeśli pracownicy otrzymają wyraźne lub dorozumiane prośby o korzyści jakiegokolwiek rodzaju od Administracji Publicznej lub od osób fizycznych lub prawnych działających pod lub w imieniu Administracji Publicznej, muszą natychmiast zawiesić wszelkie relacje i poinformować swojego przełożonego lub właściwą funkcję firmy.

Powyższych postanowień nie wolno obchodzić poprzez uciekanie się do różnych form pomocy i składek, które pod pozorem cesji, konsultacji, reklamy, sponsorowania, wydatków na rozrywkę itp. mają cele podobne do tych zabronionych w niniejszym paragrafie.

3.5 RELACJE Z WŁADZĄ SĄDOWĄ

Spółka działa, wykonując swoje określone działania, w sposób zgodny z prawem i prawidłowy, współpracując z Władzą Sądową i Podmioty przez nie delegowane, jeśli prowadzone są przeciwko nim dochodzenia.

W tym celu Odbiorcy są zobowiązani, jeśli zostaną poproszeni, do dostarczenia prawdziwych, przejrzystych i wyczerpująco reprezentatywnych zeznań dotyczących faktów, nie przyjmując zaniechań w obliczu prawnego obowiązku działania.

W przypadku kontroli, wszelka istniejąca dokumentacja zostanie udostępniona organowi sądowemu z bezwzględnym zakazem niszczenia lub zmieniania zapisów, protokołów, zapisów księgowych i wszelkiego rodzaju dokumentów, a także kłamania lub nakłaniania innych do tego.

3.6 RELACJE Z ZEWNĘTRZNYMI WSPÓŁPRACOWNIKAMI

Współpracownicy wszelkiego rodzaju i konsultanci Spółki są zobowiązani, podczas wykonywania nawiązanego stosunku umownego lub otrzymanego od nich zadania, do zachowania się w sposób poprawny, w dobrej wierze i lojalności, przestrzegając, w zakresie, w jakim ma to do nich zastosowanie, postanowień niniejszego Kodeksu Etycznego, regulaminu Spółki oraz instrukcji i przepisów udzielonych personelowi Spółki.

3.6 RELACJE Z ZEWNĘTRZNYMI WSPÓŁPRACOWNIKAMI

Od współpracowników wszelkiego rodzaju i konsultantów Spółki wymaga się, aby podczas wykonywania nawiązanego stosunku umownego lub otrzymanego od nich zadania postępowali poprawnie, w dobrej wierze i w sposób lojalny, przestrzegając, w zakresie, w jakim ma to do nich zastosowanie, postanowień niniejszego Kodeksu Etycznego, regulaminu Spółki oraz instrukcji i przepisów udzielonych personelowi Spółki pod groźbą rozwiązania umowy.

Spółka przystępuje do identyfikacji i wyboru współpracowników i konsultantów z całkowitą bezstronnością, autonomią i niezależnością osądu, nie akceptując żadnych uwarunkowań ani kompromisów jakiegokolwiek rodzaju mających na celu osiągnięcie lub uzyskanie przysług lub korzyści.

W tym kontekście Spółka uważa za wymagania wyłącznie kompetencje zawodowe, reputację, niezależność, zdolność organizacyjną, poprawność i terminowe wykonywanie zobowiązań umownych i powierzonych zadań.

ROZDZIAŁ 4 - WDRAŻANIE I KONTROLA KODEKSU ETYKI

4.1 WDRAŻANIE KODEKSU

Każdy, kto działając w imieniu lub na rzecz Spółki, nawiązuje kontakt z osobami trzecimi, z którymi Spółka zamierza nawiązać stosunki handlowe lub jest zobowiązana do utrzymywania z nimi stosunków instytucjonalnych, towarzyskich lub innego rodzaju, ma obowiązek:

- poinformować takie strony o zobowiązaniach i obowiązkach nałożonych przez Kodeksu;

- żądać przestrzegania obowiązków Kodeksu w wykonywaniu swoich czynności;

- podejmować niezbędne inicjatywy wewnętrzne w przypadku odmowy przestrzegania Kodeksu przez osoby trzecie lub w przypadku niewykonania lub częściowego wykonania zobowiązania podjętego w celu przestrzegania postanowień zawartych w samym Kodeksie.

Niniejszy Kodeks Etyki jest podawany do wiadomości wszystkich stron wewnętrznych i zewnętrznych za pośrednictwem określonych działań komunikacyjnych i informacyjnych.

4.2 NARUSZENIE KODEKSU ETYKI I SANKCJE

Poważne i uporczywe naruszanie zasad Kodeksu Etyki przez jego odbiorców narusza relację zaufania, która została nawiązana.

4.2 NARUSZENIE KODEKSU ETYKI I SANKCJE

Poważne i uporczywe naruszanie zasad Kodeksu Etyki przez jego odbiorców narusza relacje zaufania, które zostały nawiązane ...>Poważne i uporczywe naruszanie zasad Kodeksu Etyki przez jego odbiorców narusza relacje zaufania, które zostały nawiązane.4.2 NARUSZENIE KODEKSU ETYKI I SANKCJE

Poważne i uporczywe naruszanie zasad Kodeksu Etyki przez jego odbiorców narusza relacje zaufania, które zostały naruszone.4.2 NARUSZENIE KODEKSU ETYKI I SANKCJE

Poważne i uporczywe naruszanie zasad Kodeksu Etyki przez jego odbiorców narusza relacje zaufania, z firmą i prowadzi do nałożenia sankcji dyscyplinarnych, odszkodowania za szkody, a w przypadkach poważnego nieprzestrzegania zasad – rozwiązania stosunku pracy.

Na potrzeby niniejszego Kodeksu termin „poważne nieprzestrzeganie zasad” odnosi się do wszelkich uporczywych zachowań naruszających zasady, z których wynikają sankcje wobec firmy lub szkoda dla jej wizerunku.

W odniesieniu do pracowników, przestrzeganie zasad Kodeksu Etycznego stanowi istotną część zobowiązań umownych zgodnie z i na potrzeby artykułów 2104, 2105 i 2106 Kodeksu cywilnego; system sankcji musi być zgodny z przepisami Ustawy nr 20 maja 1970 r. 300, w stosownych przypadkach z przepisami sektorowymi oraz z układami zbiorowymi.

Konsultanci, współpracownicy zewnętrzni i każda inna osoba, która nawiązuje stosunki ze spółką, przyjmuje jako zobowiązanie umowne przestrzeganie postanowień niniejszego Kodeksu Etyki, a także tych, które zostaną przyjęte zgodnie z Dekretem Ustawodawczym 231/01.

W odniesieniu do osób trzecich, w razie potrzeby mogą zostać przygotowane szczegółowe klauzule umowne, które zgodnie z zasadami przewidzianymi w Kodeksie Cywilnym, ustanawiają, w zależności od powagi naruszeń lub ich powtórzenia, stosowanie artykułów 1454 Kodeksu Cywilnego „Ostrzeżenie o konieczności przestrzegania” i 1453 Kodeksu Cywilnego „Zakończenie stosunku umownego z powodu niewykonania”.

4.3 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Niniejszy Kodeks Etyki, który stanowi formalizację metod postępowania w BRESCANCIN, jest opracowywany i przyjmowany przez przedstawiciela prawnego.

Administrator jest również odpowiedzialny za wprowadzanie wszelkich zmian, uzupełnień i/lub aktualizacji po wskazaniu przez Organ Nadzorczy (jeśli jest obecny).

W przypadku naruszenia Kodeksu Etycznego, BRESCANCIN podejmuje wobec osób odpowiedzialnych za naruszenia, jeżeli uzna to za konieczne dla ochrony interesów firmy i zgodnie z postanowieniami obowiązujących ram regulacyjnych i umów o pracę, środki dyscyplinarne, które mogą sięgać aż do usunięcia z firmy stron odpowiedzialnych, oprócz odszkodowania za wszelkie szkody wynikające z naruszeń.

Niedostosowanie się do postanowień Kodeksu Etycznego przez członków organów korporacyjnych może skutkować przyjęciem przez właściwe organy najbardziej odpowiednich środków przewidzianych i dozwolonych przez prawo.

Naruszenie postanowień Kodeksu przez pracowników stanowi niewypełnienie obowiązków wynikających ze stosunku pracy, naruszenie to stanowi zatem wykroczenie dyscyplinarne i pociąga za sobą zastosowanie środków przewidzianych przez odpowiednią CCNL i obowiązujące przepisy prawa.

Naruszenia popełnione przez Dostawców i Współpracowników Zewnętrznych będą karane zgodnie z postanowieniami odpowiednich umownych cesji, z wyjątkiem poważniejszych naruszeń prawa.


Cordenons, 01 stycznia 2024

Zarząd

Produkty

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Imię / Nazwisko (*)
Kraj
E-Mail (*)
Telefon komórkowy
Email2
Wiadomość (*)
Newsletter
Zaznaczając to pole, użytkownik wyraźnie akceptuje, że podane dane osobowe będą przetwarzane przez naszą firmę, w tym drogą elektroniczną, w celu wysyłania naszych informacji promocyjnych lub handlowych dotyczących oferowanych produktów lub usług.
Nie wymagane
(*) = Te pola są wymagane

Znajdź nas tutaj!

Brescancin S.r.l.
Via Chiavornicco 35, 33084 Cordenons, Pordenone, Włochy
Tel +39 0434 532289 - WhatsApp +39 388 195 0717 - Fax +390434 45047

Mail: brescancin@brescancin.it

P.IVA 01068840931
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z witryny. Pliki cookie poprawiają użyteczność i wydajność dzięki różnym funkcjom, takim jak ustawienia języka, wyniki wyszukiwania, a tym samym poprawiają Twoje wrażenia. Witryna wykorzystuje pliki cookie stron trzecich do wysyłania spersonalizowanych wiadomości promocyjnych.
Credits: Finalmente Semplice